پرش به محتوا

پلنگ جویبار مصدوم شد و بار دیگر از فینال المپیک بازماند

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۱، ۱۲ اوت ۲۰۱۲، ۰۴:۳۰:۰۰ ق.ظ.


مهدی تقوی، آزادکار سوادکوهی مازندران در نخستین مسابقه خود با حریفی از کوبا در سه تایم پیاپی بازی را به کلینچ (قرعه‌کشی) کشاند که سرانجام به باخت و حذف او با نتیجه ۲-۱ منجر شد.

پس از تقوی، رضا یزدانی، ملقب به پلنگ جویبار، به مصاف حریفان ۹۶ک‌گ خود رفت. وی پیش از ورود به مسابقات دارای آسیب‎دیدگی از ناحیه مچ پا بود و در وزن‌کشی نیز با بدشانسی همراه شد. در بازی نخست با کشتی‌گیر سرشناس روس، عبدالسلام گازیدف، به مسابقه پرداخت و در تایم نخست ۳-۰ او را شکست داد. در دومین مصاف نیز حریف روس وی را با همین نتیجه مغلوب کرد. سپس پلنگ جویبار در تایم سوم ابتدا ۱-۰ پیش افتاد؛ لیکن بازیکن روس توانست با گرفتن یک امتیاز، بازی را مساوی و خود را موقتانه پیروز گرداند. در حالیکه تنها ۲ ثانیه به پایان کشتی و حذف پلنگ جویبار مانده بود، او توانست حریف خود را در گوشه گود بر خاک بنشاند پس از اعتراض بی‌جهت روس‌ها به این نتیجه یک امتیاز دیگر نیز نصیب رضا یزدانی شد و او به مرحله بعدی صعود کند.

یزدانی در دومین مسابقه خود با ماگومد مسائف از قرقیزستان، مواجه شد. وی ابتدا در تایم نخست با استفاده از خارج کردن حریف از گود، به پیروزی ۲-۰ رسید؛ ولی در تایم دوم به راحتی و سهل‌انگاری ۲-۰ عقب‌افتاده و کمی از ناحیه مچ پا دچار ایراد و مصدومیت شد ولی به بازی ادامه داد. او سپس با حرکات و حملات پیاپی به بازی برگشت و حریف قرقیز را ۴-۲ شکست داد. این درحالی بود که کشتی‌گیر قدر آذربایجان، ختاگ قاضیمف، در تُشک دیگری، مغلوب کشتی‌گیر تازه‌کار اوکراینی، والری آندریتسف، شده‌بود.

یزدانی که در بازی پیشین مصدوم شده‌بود، در سومین بازی خود با حریف نه چندان مطرح اوکراینی، والری آندریتسف، دچار صدمات وخیمی شد که او را مجبور به عدم ادامه مسابقه کرد. البته او با سماجت تا پایان تایم نخست مسابقه داد لیکن این تایم را ۵-۰ واگذار نمود.

یزدانی به گفتهٔ کادر پزشکی تیم ملی کشتی آزاد ایران نمی‌بایست در این دیدار هم به میدان می‌رفت، او پس از مصدومیت در حالی‌که اشک از چشمانش جاری بود، با ویلچر، به بخش پزشکی ورزشگاه اکسل بُرده شد. یزدانی از حضور در مسابقات شانس مجدد نیز امتناع ورزید و انصراف داد.

گویا پای او دچار پارگی رباط سلیبی و مینیسک شده‌است. این مصدومیت از پیش وجود داشته و با استفاده نکردن از مچ‌بند و برقراری شرایط ایمنی، این مصدومیت تشدید شده و موجب ناراحتی ورزشکار مازنی شد.


اخبار مرتبط

Wikinews
Wikinews
این خبر ویژگی‌های خبر دست اول را دارد که توسط اعضای ویکی‌خبر نوشته شده است. برای اطلاعات بیشتر صفحهٔ بحث خبر را مشاهده بفرمائید.