پرش به محتوا

دو مدال در روز ۶ اوت برای کاروان المپیک ایران

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۱، ۶ اوت ۲۰۱۲، ۰۴:۳۰:۰۰ ق.ظ.


دوشنبه ۶ اوت ۲۰۱۲ امید نوروزی کشتی‌گیر فرنگی‌کار وزن ۶۰ کیلوگرم شیرازی، با شکست دادن کشتی‌گیرانی همچون جیانگ شنگ از چین، ایوو آنجلف از بلغارستان، المت کبیسپایف از قزاقستان و ریوتارو ماتسوموتو از ژاپن به مسابقه نهایی در کشتی در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۲ – ۶۰ کیلوگرم فرنگی مردان راه یافت و با شکست دادن رواز لاشکی از گرجستان مدال طلای المپیک لندن را تصاحب کرد. او وقتی در فینال المپیک برنده شد، از خوشحالی محمد بنا مربیش را سالتو کرد.[۱]

او در این مسابقه تایم نخست را به خاک نشسته و با مقاومت در خاک توانست این تایم را ببرد؛ سپس در تایم دوم یک امتیاز گرفت و توانست با کنترل بازی، نتیجه را حفظ کرده و بر سکوی نخست المپیک بایستد.

از سوی دیگر، نواب نصیرشلال در وزن ۱۰۵ ک‌گ وزنه‎برداری، درحالیتوانست وزنه ۱۸۴ کیلوگرم در ضربه اول و ۲۲۷ در دو ضرب و در مجموع ۴۱۱ کیلوگرم را بالای سر ببرد که دو وزنه‌بردار مطرح روس نتوانسته بودند در زمان لازم برای شرکت در مسابقه وزن‌کشی کنند. بدین ترتیب نواب توانست پس از اولکسی توروختی اوکراینی، به مدال نقره این مسابقات دست پیدا کند.


پانویس

Wikinews
Wikinews
این خبر ویژگی‌های خبر دست اول را دارد که توسط اعضای ویکی‌خبر نوشته شده است. برای اطلاعات بیشتر صفحهٔ بحث خبر را مشاهده بفرمائید.
  1. امید نوروزی در ۶۰ کیلوگرم کشتی فرنگی طلای المپیک گرفت. بی‌بی‌سی فارسی (در تاریخ ۰۷ اوت ۲۰۱۲).