پرش به محتوا

قهرمانی دو مازندرانی در ۱۴امین شب المپیک لندن

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۱، ۸ اوت ۲۰۱۲، ۰۴:۳۰:۰۰ ق.ظ.


قاسم رضایی، کشتی‌گیر فرنگی‌کار وزن ۹۶ کیلوگرم آمل که ابتدا استراحت داشت، در اولین مسابقه خود در المپیک لندن توانست کِنِک ایلدیم از ترکیه را با نتیجه سه بر یک شکست دهد و به مرحله بعدی برود، در این مرحله، او آرتور الکساینار ارمنستانی را با نتیجه سه بر صفر شکست داد و به جمع چهار نفر برتر این مسابقات پیوست، در نیمه نهایی نیز با یونیور استرادا فالکون از کوبا مسابقه داد و باز هم با راحتی توانست سه بر صفر این حریف کوبایی را از پیش رو بردارد و با اقتدار به فینال این دوره از مسابقات رسید. وی در فینال نیز توانست با نتیجه سه بر صفر و رستم توترف روس را شکست دهد و سومین مدال طلای را برای کشتی فرنگی ایران به‌دست آورد.

اندکی پس از او در همان ورزشگاه، بهداد سلیمی قهرمان قائمشهری وزنه‌برداری، توانست با ۲۰۱، ۲۰۵ و ۲۰۸ در یک‌ضرب و ۲۴۷ کیلوگرمی در دوضرب قدرت‌نمایی کند و پس از آن‌که خیالش از مدال طلا راحت شد و قهرمانی وزنه‌برداری +۱۰۵ ک‌گ را بدست آورد، برای شکست رکورد حسین رضازاده تلاش کرد ولی وزنه ۲۶۴کیلویی را به زمین انداخت.

پس از او سجاد انوشیروانی از اردبیل نیز به مدال نقره و نایب‌قهرمانی بسنده کرد. احسان حدادی نیز در پرتاب دیسک با پرتابی ۶۷٫۲۸ متری به همان عنوان رسید. بدین ترتیب ایران موقتاً به عدد ۱۲ در رنکینگ جهانی المپیک رسیده‌است.
Wikinews
Wikinews
این خبر ویژگی‌های خبر دست اول را دارد که توسط اعضای ویکی‌خبر نوشته شده است. برای اطلاعات بیشتر صفحهٔ بحث خبر را مشاهده بفرمائید.