قهرمانی حمید سوریان در المپیک لندن

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۱، ۵ اوت ۲۰۱۲، ۰۴:۳۰:۰۰ ق.ظ.


حمید سوریان کشتی‌گیر فرنگی‌کاروزن ۵۵ کیلوگرم ایرانی، که در مرحله نخست استراحت داشت، در ابتدای مسابقاتش به مصاف آرسن ارالیف قرقیزستانی رفت که در مجموع با نتیجهٔ ۶-۳ پیروز شد و به مرحلهٔ یک چهارم این رقابت‎ها رسید؛ سپس در مقابل مودوس مجارستانی توانست با برتری در دو گیم به نیمه نهایی این رقابت‎ها برود و در نیمه نهایی اریک هاکان نیبلوم دانمارکی را شکست داد تا در فینال وزن ۵۵ کیلوگرم به روشن بایراموف، کشتی‎گیر آذربایجانی، برسد. سوریان پیش از این دو بار این کشتی‌گیر را مغلوب خود نموده‌بود.

در حالی‌که چندی از وزرای کشور جمهوری آذربایجان به همراه رئیس‌جمهور این کشور، در میان تماشاچیان این بازی بودند، سوریان توانست حریف آذری را در گیم نخست با استفاده از فتیله‌پیچ دو بر هیچ در خاک شکست دهد؛ سپس تایم دوم را نیز با استفاده از همین شگرد، با نتیجه ۱-۰ به پایان برد و به مقام نخست مسابقات رسید. او پس از پیروزی با حرکتی آکروباتیک خوشنودیش را نشان داده و با پرچم ایران برای نخستین‌بار در المپیک ۲۰۱۲ لندن دور افتخار زد.


منابع

Wikinews
Wikinews
این خبر ویژگی‌های خبر دست اول را دارد که توسط اعضای ویکی‌خبر نوشته شده است. برای اطلاعات بیشتر صفحهٔ بحث خبر را مشاهده بفرمائید.