پرش به محتوا

وزیر بهداشت عنوان کرد طرح تحول سلامت در کشور نیازمند نظارت قوی است/ برخورد جدی با متخلفین/ طرح پزشک خانواده به طور کامل اجرا نمی‌شود

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
دوشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۲۶ مه ۲۰۱۴، ۰۴:۳۰:۰۰ ق.ظ.
سلامتی
دیگر اخبار مربوط:

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت گفت: برای پرهیز از هرگونه مشکل در اجرای این طرح یک بخش نظارتی را راه‌اندازی کرده‌ایم که گزارش‌های خود را به ستاد مرکزی ارسال می‌کنند.

سید حسن هاشمی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران و در مورد اجرای طرح تحول سلامت اظهار داشت: به هر حال در اجرای هر طرح ممکن است کاستی‌هایی وجود داشته و یا کوتاهی شده باشد، برای پرهیز از مشکلات در اجرای این طرح یک بخش نظارتی وجود دارد.

وی با بیان اینکه این طرح از سه مسیر نظارت می‌شود، بیان داشت: اطلاعات انجام طرح هر روز به ستاد گزارش می‌شود و به ستاد مرکزی و ستاد دانشگاه گزارش می‌شود و در مواردی که کوتاهی شده است تذکر داده می‌شود و در برخی موارد که مشکل جدی بوده، متناسب با همان هم اقدام جدی انجام می‌شود.

قاضی‌زاده هاشمی گفت: در صورت بروز هرگونه کوتاهی در انجام خدمات به آنها تذکر داده می‌شود و در صورتی که مشکل جدی‌تر باشد با آنها برخورد خواهد شد.

حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت گفت: برای رسیدن به مرحله مطلوب زمان طولانی باید سپری شود اما نظارت جدی بر طرح انجام شده و این نظارت از طرق مختلف انجام می‌پذیرد.

وی در مورد اینکه برخی افراد اذعان دارند که با اجرای طرح بیمه سلامت مراجعات غیر ضروری به بیمارستان‌ها بیشتر شده است، ابراز داشت: بنده این حرف را قبول ندارم و برخی‌ها که در این مورد نگران هستند خدمت بزرگ دولت را نادیده می‌گیرند.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: حتی می‌توان گفت که بار مراجعات به بیمارستان‌ها کمتر از آن چیزی است که پیش بینی شده بود اما با این حال بیمارستان‌ها باید از لحاظ پذیرش بیمار آمادگی داشته باشند.

وی با بیان اینکه طرح پزشک خانواده به طور کامل در دولت یازدهم اجرا نمی‌شود، ترجیح دادن سرعت بر کیفیت را دلیل اجرایی نشدن درست طرح پزشک خانواده عنوان کرد و گفت: باید این طرح با آرامش انجام شود چراکه نیاز به زیرساخت دارد و باید آن را با تدبیر انجام داد.


منابع