محمد هادی ایمانیه رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد: طرح تحول نظام سلامت در فارس، پنج درصد هزینه کمتر از سایر استان‌ها

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
دوشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۲۶ مه ۲۰۱۴، ۰۴:۳۰:۰۰ ق.ظ.
سلامتی
دیگر اخبار مربوط:


محمد هادی ایمانیه رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در گفت و گو با خبرنگاران خاطر نشان کرد: این طرح اکنون در ۱۴ بیمارستان دانشگاهی شیراز و ۲۷ بیمارستان دانشگاهی در سایر شهرهای فارس اجرا می‌شود و شهروندان می‌توانند با مشاهده موارد تخلف با تلفن ۱۵۹۰ گزارش دهند.

دکتر ایمانیه با بیان اینکه اجرای این طرح موجب جمع شدن مواردی از دریافت زیر میزی توسط برخی از پزشکان شده است گفت: امید است در روزهای آتی شاهد جمع شدن کامل این پدیده مذموم باشیم و شهروندان و مراجعان به مراکز بیمارستانی با خیال آسوده از خدمات بهداشتی درمانی بهره‌مند شوند.

دکتر ایمانیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز زایمان رایگان را از دیگر مزایای این طرح دانست و گفت: در سه هفته اجرای این طرح ما شاهد کمتر شدن موارد سزارین دراستان فارس هستیم و این نشانگر آن است که مادران باردار از اجرای طرح زایمان طبیعی و رایگان استقبال کرده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد: اگر مددکار بیمارستان ناتوانی بیمار در پرداخت همان پنج درصد هزینه درمان را تایید کند همه خدمات بستری و درمانی برای این بیماران در بیمارستان‌های دانشگاهی به صورت رایگان انجام می‌گیرد.


منابع