پرش به محتوا

غیرایرانیان مشمول طرح تحول سلامت شدند

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
یکشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۲۵ مه ۲۰۱۴، ۰۴:۳۰:۰۰ ق.ظ.
سلامتی
دیگر اخبار مربوط:

وزیر بهداشت گفت: نباید تصور شود که اعتبارات سلامت صرف حقوق کارکنان می‌شود زیرا من این اجازه را نمی‌دهم.

هاشمی با اشاره به اینکه دفترچه‌های بیمه رایگانی که بین مردم توزیع می‌شود تفاوتی با سایر دفترچه‌های بیمه درمانی ندارد، با تاکید بر اینکه نباید کار ارائه دفترچه‌های بیمه رایگان را کم ارزش جلوه داد، تصریح کرد: هیچ دولتی در دنیا تابه حال وجود نداشته است که بتواند در کمتر از یک ماه و نیم، بیش از سه و نیم میلیون نفر از شهروندانش را به صورت رایگان بدون هیچگونه پیش شرطی بیمه کند و این امر کار ارزشمندی است.

وی تصریح کرد: تا آخر سال نتایج اجرای این طرح به خوبی دیده خواهد شد اما برخی افراد عادت به انتقاد کردن دارند ولی لازم است در این زمینه خویشتن‌داری کنند. تا امروز نیز مردم به خوبی می‌توانند قضاوت کنند که با اجرای طرح تحول سلامت در مراجعه به بیمارستان‌های دولتی چقدر آرامش پیدا کرده‌اند و دولت چقدر از آنها حمایت می‌کند.

وزیر بهداشت با اشاره به تشکیل شورای عالی سلامت دهان و دندان در وزارت بهداشت تصریح کرد: این شورا با حضور تمام مسئولان این امر تشکیل شده است و با این افراد اتمام حجت دارد و کسانی که از اول انقلاب مسئولیت داشته و در این زمینه مدعی هستند از جهت اصلاح تصمیمات مقطعی به وزارت بهداشت کمک کنند.

هاشمی با تاکید بر اینکه اعتبارات در زمینه طرح تحول سلامت برای افزایش حقوق افراد در نظر گرفته نشده است، اظهار کرد:

« نباید گروه‌های مختلف برای اعتبارات این بخش به دنبال سهم خواهی باشند. ولی در عین حال هرکدام از اعضای گروه‌های پزشکی که بیشتر کار کنند وظیفه دولت و کارفرما است که حقوق آنها را افزایش دهد. »


منابع