رکورد جراحی ۴۵۰ چشم در بیمارستان فارابی

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
یکشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۰، ۲۶ فوریه ۲۰۱۲، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.
سلامتی
دیگر اخبار مربوط:

بیمارستان چشم پزشکی فارابی به کمک ۲۹ تخت عمل و ۲۴۰ تخت بستری خود توانست در یک اقدام بی‌سابقه توسط اساتید فوق تخصص چشم پزشکی، با انجام ۴۵۰ عمل جراحی چشم در یک روز، در جهان رکورددار شود.

دکتر مسعود جباروند رئیس بیمارستان فارابی از انجام ۴۵۰ عمل جراحی چشم در یک روز برای سنجش آمادگی‌های لازم در مواقع بحران خبر داد و در این رابطه گفت:

« ۴۰۰ عمل جراحی در یک روز در هیچ جای دنیا سابقه ندارد. »

وی افزود:

« هدف از انجام ۴۵۰ عمل جراحی رکوردزنی نیست. کما این که عمل‌کنندگان نیز همه اعضای هیات علمی و از اساتید چشم پزشکی بودند. »

و در ادامه عنوان داشت این کار تمرینی است برای روزهای بحران که همه ساله در یکی از پنجشنبه‌های آخر سال در بیمارستان فارابی انجام می‌شود و همچنین نوید انجام ۵۰۰ عمل جراحی در یک روز در سال آینده را داد.

بیمارستان چشم پزشکی فارابی در حالی رکورد جهانی جراحی چشم را تغییر می‌دهد که ۲ روز قبل از این رکوردشکنی دکتر جباروند رئیس این بیمارستان از توقف خرید برخی از تجهیزات پزشکی خبر داده‌بود.

بنا به گفتهٔ وی به دلیل نوسانات ارز بعضی از شرکت‌ها اقلام خود را با ۴۰ درصد افزایش قیمت و مطابق با نوسانات روزانه ارز می‌فروشند که متأسفانه بیمه‌ها هیچ گونه پوششی را در قبال این مشکلات برعهده ندارند. وی همچنین از افزایش مشکلات بیمارستان در صورت ادامه این وضعیت خبر داده‌است. دکتر جباروند با بیان داخلی کردن ارز به عنوان راه حل مشکلات موجود تصریح کرد: امیدوارم با توجه به همکاری‌ها بین دولت و وزارت صنایع، ارز در خدمت شرکت‌های قانونی داخلی قرار گیرد و قیمت دلار و یورو کاهش یافته و شرکت‌هایی که دارای کارت قانونی هستند از دلار دولتی استفاده کنند.
وی در ادامه از توقف خریدهای بیمارستان فارابی خبر داده و اضافه کرده که با ادامه این شرایط برای موارد ضروری از ذخیره خود بیمارستان استفاده خواهد شد.


منابع