پرش به محتوا

آیت‌الله خامنه‌ای: سال ۱۳۹۱ سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایهٔ ایرانی

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
سه‌شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۱، ۲۰ مارس ۲۰۱۲، ۰۴:۳۰:۰۰ ق.ظ.


سید علی خامنه‌ای رهبری ایران در پیام نوروزی، پس از خواندن دعای تحویل سال و دعای فرج و دعا برای امام زمان عید نوروز را به همهٔ ایرانیان در سراسر جهان و همهٔ ملت‌هایی که نوروز را جشن می‌گیرند به‌ویژه خانواده‌های شهیدان و جانبازان خجسته‌باد گفت.

« آرزو می‌کنم و دعا می‌کنم که خداوند متعال برای ملت ایران بهروزی و شادی و نشاط و دلِ خوش در این سال جدید مقدر بفرمایاد و بدخواهان این ملت را در اهدافشان، در تلاش‌هایشان ان‌شاءاللّه ناکام کناد. »

وی با توصیف پارسال در ایران و جهان گفت که دارای دستاوردهایی بزرگ و شرایط بدر و خیبر بود.

« سالی که گذشت -سال ۹۰- یکی از سال‌های پرحادثه در سطح جهان و در منطقه و در کشور ما بود. آنچه در مجموع انسان مشاهده می‌کند، این است که این حوادث بر روی هم به سود ملت ایران و در راه کمک به هدف‌هایش تمام شده‌است. آن کسانی که اهداف بدخواهانه‌ای دربارهٔ ملت ایران و ایران و ایرانی در سر می‌پرورانند، در کشورهای غربی دچار مشکلات گوناگون اند. در سطح منطقه، ملت‌هایی که جمهوری اسلامی از آن‌ها همواره حمایت کرده‌است، به هدف‌های بزرگی دست پیدا کرده‌اند؛ دیکتاتورهایی به زیر کشیده شدند؛ قانون‌های اساسیِ مبتنی بر اسلام در کشورهایی تصویب شد؛ دشمن درجهٔ یک امت اسلامی و ملت ایران -یعنی رژیم صهیونیستی- در محاصره قرار گرفت. در داخل کشور، به معنای حقیقی کلمه سال ۹۰ سال بروز اقتدار ملت ایران بود. در جنبهٔ سیاسی، ملت ایران در این سال، چه در راهپیمایی بیست و دوی بهمن، چه در انتخابات دوازدهم اسفند، آنچنان حضوری از خود نشان داد و آنچنان شاخصی را برای اقتدار ملی در تاریخ منطقه ثبت کرد که نظیر آن را در گذشته کمتر داشتیم. »

او با اشاره به سال نود و شعار «جهاد اقتصادی» اهمیت مسئلهٔ اقتصاد را در پارسال و امسال بیان کرد و گفت به امید خدا و با توکل به او امسال نیز ملت ایران به دستاوردهای بزر برسد.

رهبری گفت چالش اصلی امسال نیز مسئلهٔ اقتصاد است و امسال نیز مسئله‌های مربوط به جهاد اقتصادی را تقسیم می‌کنیم. وی با اشاره به ارزش «تولید داخلی و ملی» حل او را مایهٔ حل بسیاری از مشکل‌ها و برنامه‌های دشمنان خواند.

« بنابراین همهٔ مسئولین کشور، همهٔ دست‌اندرکاران عرصهٔ اقتصادی، همهٔ مردم عزیزمان را دعوت می‌کنم به این که امسال را سال رونق تولید داخلی قرار بدهند. بنابراین شعار امسال، تولید ملی، حمایت از کار و سرمایهٔ ایرانی است. ما باید بتوانیم از کارِ کارگر ایرانی حمایت کنیم؛ از سرمایهٔ سرمایه‌دار ایرانی حمایت کنیم؛ و این فقط با تقویت تولید ملی امکان‌پذیر خواهد شد. »

آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کرد که نقش دولت در این زمینه حمایت و سهم مردم مصرف داخلی و پرهیز از کالای خارجی است.

در پایان نیز برای ملت و امام و شهیدان دعا کرد.


منابع