پرش به محتوا

پیام نوروزی احمدی‌نژاد: احسن الحال وجود نازنین حضرت ولی‌عصر است. دعای ما در لحظهٔ تحویل سال رسیدن به اوست

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
سه‌شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۱، ۲۰ مارس ۲۰۱۲، ۰۴:۳۰:۰۰ ق.ظ.


محمود احمدی‌نژاد رییس‌جمهوری ایران در پیام نوروزیش امام زمان را «احسن الحال» خواند.

« بهار عزیز و نوروز سرفراز را به حقیقت بهار انسانی، یعنی امام عصر(ع)، مقام معظم رهبری، ملت بزرگ ایران و ایرانیان در هر کجای عالم که هستند، خانوادهٔ معظم شهیدان و ایثارگران و جامعهٔ بشری تبریک عرض می‌کنم. »

او با برانداز کردن پارسال گفت: سال گذشته سرشار از شادکامی‌ها و پیروزی‌ها و برخی جاها تلخ‌کامی برای ملت ایران بود. سال ۹۰ حرکت شتابان ملت درزمینه‌های گوناگون اقتصادی و علمی و صنعتی و فناوری و سیاسی گسترد و به فضل خدا سال ۹۱ بیشتر خواهد بود.


رییس‌جمهور وعدهٔ اجرای طرح بزرگ مهر ماندگار برای کامل کردن و بهره‌برداری از همهٔ طرح‌ها را داد که آمادهٔ اجرا است. او افزود بنای دولت این است که باری بر دوش دولت آینده نگذارد.

« ایران باید با فکر و همت و دست ایرانی ساخته شود. همچون گذشته امسال هم حمایت از تولید، صادرات ملی، سرمایه و کار ایرانی در دستور کار دولت است. تعهد این دولت عدالت و خدمت و پاکی و مهرورزی و تعالی عمیق‌تر و وثیق‌تر کشور در سال ۹۱ در تمام لحظات و فعالیت‌ها به فضل الهی جاری خواهد بود.ما همواره در کنار مردم، برای مردم و شریک شادی و غم مردم خواهیم بود. »

احمدی‌نژاد با بازنمودن نوروز او را «عید بازگشت به حقیقت انسانی» دانست و گفت: همه می‌دانند انسان بالاترین آفریدهٔ خدا است. او آرمان آدمی را رسیدن به جایگاه جانشینی خدا (خلیفة الله) دانست.

« در واقع این دورهٔ طولانی گذشته دورهٔ زمستان بوده؛ زمستان بشر. هنوز بشر فرصت شکوفایی کامل پیدا نکرده‌است؛ بهار انسانیت در راه است و باید بیاید. »

او گفت همهٔ آدمیان دنبال بالیدگی و سعادت اند و روشن است که حقیقت کمال و سعادت رسیدن به مقام جانشینی خدا است.

احمدی‌نژاد پرسید که «احسن الحال» کیست؟ در پاسخ به پرسشش نتیجه گرفت که او «انسان کامل» یعنی «وجود نازنین حضرت ولی عصر (عج)» است. دعای ما در لحظهٔ تحویل سال رسیدن به اوست که احسن الحال است.

وی خطاب به امام زمان گفت:

«السلام عليك یا ربيع الانام و نضرة الايام

تو بهترین حالی/ چه خوش خوانده‌اند تُرا که بهاری/ تو بهترین حالی/ رمز عبور لیله و راز طلوع نهاری/ تو بهترین حالی/ رویای منی، تو آرزوی جهانی/ تو بهترین حالی/ تو مبدأی، تو مقصدی، راهی/ تو بهترین حالی/ تو سرودی، زمزمه‌ای، فریادی/ تو بهترین حالی/ تو دانه‌ای، جوانه‌ای، درخت پاک حیاتی/ تو بهترین حالی/ هماره خرّم و سبز، گل همیشه بهاری/ شوق دیدار روی تو تفسیر عمر من است

سلام بر تو ای بهار مردمان! سلام بر تو ای خرّمی دوران!»

رییس‌جمهوری در پایان از به نمایندگی از ملت از همهٔ کسانی که در روزهای عید مشغول خدمت اند سپاسگزاری کرد، سالی سرشار از رحمت و برکت و درک بهترین حال و عزت و سلامت برای همگان را از خدا خواست، یاد نام و «امام راحل عظیم‌الشأن و شهیدان» را گرامی داشت.

« بیایید و بیاییم همه با هم با یاد خدا و عشق به امام عصر(علیه‌السلام) و خدمت و محبت به دیگران سالی پر از خوبی و زیبایی را آغاز کنیم.

یا علی

»منابع