پرش به محتوا

پیام رهبر ایران در پی ترور دانشمند هسته‌ای

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
جمعه ۲۳ دی ۱۳۹۰، ۱۳ ژانویه ۲۰۱۲، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.


رهبری ایران سید علی خامنه‌ای در پی چهارمین ترور نخبگان ایرانی مصطفی احمدی روشن پیامی صادر کرد و گفت:

« شهادت این عزیز را به والدین و همسر و فرزندش و به جامعهٔ علمی و دانشگاهی کشور و به عموم دوستداران و متعهدان نهضت علمی فراگیر، تبریک و تسلیت» گفت. »

هم‌چنین در پایان یاد چهار نخبهٔ پیشن شهیدان مسعود علی‌محمدی و مجید شهریاری و داریوش رضایی‌نژاد را -که در سه ترور پیشین به ترتیب کشته‌بودندشان- گرامی داشت.

در این پیام رهبری ایران گفت:

« عاملان و طراحان ترور هرگز جرئت نخواهند کرد به جنایت‌های پلید خود اعتراف کنند و بپذیرندش و «با طراحی یا همراهی سرویس‌های سیا و موساد عمل شده و نشانهٔ به بن‌بست رسیدنِ استکبار جهانی به سردستگی آمریکا و صهیونیزم، در مقابله با ملت مصمّم و مؤمن و پیش‌روندهٔ ایران اسلامی است. »

آیت‌الله خامنه‌ای گفت :

« ایشان در این رفتار خوار خود شکست خواهند خورد و به هدف‌هایشان نخواهند رسید. »

وی افزود:

« رشد شتابندهٔ علمی و فتح قله‌های دانش که با همت و عزم جوانان مؤمن و غیور و توانایی چون مصطفای شهید رونق یافته، امروز قائم به هیچ فردی نیست، این یک جنبش تاریخی و برخاسته از یک عزم خلل‌ناپذیر ملی است. ما به کوری چشم سران اردوگاه استکبار و نظام سلطه، این راه را با قوت و ارادهٔ راسخ دنبال خواهیم کرد و پیشرفت رشک‌آور ملت بزرگ خود را به رخ دشمنان عنود و حسود خواهیم کشید، و البته از مجازات مرتکبان این جنایت و عاملان پشت صحنهٔ آن هم هرگز چشم‌پوشی نخواهیم کرد. »منابع

[ویرایش]