ویکی‌خبر:نظرخواهی برای تثبیت سیاست مدیران

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد. تاریخ اتمام نظرخواهی: ۲۷ فوریه ۲۰۱۵ - ۸ اسفند ۱۳۹۳

End date of the poll: 27 February 2015 - 8 Esfand 1393

سلام،

ویکی‌خبر:مدیران را در سال ۲۰۱۱ از ویکی‌پدیا به ویکی‌خبر آوردم و حال به دلیل عدم وجود اجماع کتبی، مورد قبول بعضی از کاربران نمی‌باشد، از این رو خواهان رأی‌گیری در مورد سیاست فعلی به علاوه عزل مدیران از طریق اجماع و کاهش روزهای عدم پاسخگویی مدیر غیرفعال به یک هفته می‌باشم. Mjbmr بحث ‏۲۷ دسامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۴:۲۸ (IRST) لطفاً جهت اثبات سیاست فعلی که قبلاً از ویکی‌پدیا کپی شده بود رأی دهید. Mjbmr بحث ‏۲۸ دسامبر ۲۰۱۴، ساعت ۲۰:۰۶ (IRST)

طبق نظرات مخالف و موافق در مورد زمان غیرفعال بودن مدیر جهت عزل با اجارهٔ دوستان این نظرخواهی را به دو بخش تقسیم کرده‌ام پس خواهشمند رأی خود را نسبت به هر دو قسمت اعلام فرمایید. دربارهٔ دیگر بخش‌های سیاست نیز نظر دهید. Mjbmr بحث ‏۲۹ دسامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۶:۱۱ (IRST)

رأی‌ها (۱ سال +‌ ۳۰ روز)

(1 year inactive + 30 days wait time)

موافق (Support)

مخالف (Opposite)

 1. مخالف-- به دلایلی که قبلاً گفتم. Mjbmr بحث ‏۳۰ دسامبر ۲۰۱۴، ساعت ۰۵:۰۷ (IRST)
 2. مخالف مدیریت نباید اینطور باشد --فلورانس (بحث) ‏۳۱ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۲۳:۴۸ (IRST)

رأی‌ها (۶ ماه +‌ ۷ روز)

(6 months inactive + 7 days wait time)

موافق (Support)

 1. موافق--گرچه معتقدم که 6 ماه فرصت زیادی است و همان یک ماه کافی بود، ولی برای جلوگیری از تشتت آراء موافق می‌دهم. موفق باشید.Gire 3pich2005 (بحث) ‏۳۰ دسامبر ۲۰۱۴، ساعت ۰۲:۴۱ (IRST)
 2. موافق-- تشکر مقداد جان، امیدوارم دیگر سیاست‌های پروژه‌های خواهر ویکی‌پدیا هم بدین صورت به اجماع برسند. Mjbmr بحث ‏۳۰ دسامبر ۲۰۱۴، ساعت ۰۵:۰۷ (IRST)
 3. موافق--چالاک بحث ‏۱ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۰۱:۵۳ (IRST)
 4. موافق --فلورانس (بحث) ‏۲۳ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۰۳:۰۲ (IRST)
 5. موافق --Arash.pt (بحث) ‏۳۱ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۲۳:۴۰ (IRST)
 6. موافق --Kasir بحث ‏۳ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۵:۲۶ (IRST)
 7. موافق--(پیام) MohandesWiki ‏۴ فوریهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۱:۱۷ (IRST)

مخالف (Opposite)

نظرها

با سلام. برای بنده این ابهام مطرح شد که این نظرخواهی در خصوص به‌رای‌گذاشتن تمام بخش‌های رهنمود ویکی‌خبر:مدیران است یا فقط بخش مربوط به عزل مدیر؟ اگر فقط به بخش عزل مدیر محدود می‌شود، امکان رای‌گیری فراهم است.

ویکی‌خبر پروژه‌ای است که سرعت عمل توسعه‌دهندگان آن، دارای اهمیت بالایی است زیرا اخبار منتشره روزانه، تنها تا ساعتها و روزهایی محدود مورد توجه مخاطبان است و بعد از گذشت زمانی محدود، اخبار دیگری جای آن را می‌گیرند و مثل سایر پروژه‌های بنیاد نیست که گذشت زمان، تاثیر منفی بر آن نگذارد. بنابراین سرعت عمل، شرط لازم برای کاربران و مدیران است. حال اگر مدیری، به موضوعات مورد اختلاف این پروژه، در اسرع وقت رسیدگی نکند، آسیب بیشتر به پروژه وارد می‌آید نسبت به سایر پروژه‌های بنیاد. بنابراین، بنده به کاهش زمان مهلت به مدیران غیرفعال و عزل آنها و انتصاب مدیر جدید، کاملن موافقم ولی در خصوص محدود کردن این زمان به یک هفته مخالفم. زیرا بسیاری از کاربران این پروژه را قشر دانشجو تشکیل می‌دهند و به عنوان مثال، همین امتحانات پایان ترم دانشگاه‌ها که بازه‌ای تقریبن یک‌ماهه را در بر می‌گیرد، ممکن است یک مدیر دانشجو را موقتن از این پروژه جدا کند. بنابراین بنده پیشنهاد می‌کنم که به مدیر غیرفعال، یک ماه فرصت داده شود و پس از گذشت 30 روز، یک هفته اولتیماتوم نهایی نیز به وی داده شود و در صورت عدم مشارکت، اختیار مدیریتی وی، بدون رای‌گیری، از وی گرفته شود.Gire 3pich2005 (بحث) ‏۲۷ دسامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۵:۰۳ (IRST)

تمام بندهای آن به علاوه مواردی که گفته شد.
مواردی که اینجانب عزل مدیران غیرفعال و یا عزل با نظرخواهی را خواهان هستم:
 1. تنها مدیر فعال می‌گوید به هیچ درخواست دیگری به غیر از حذف‌ها پاسخ نمی‌دهد. ویژه:آمار تأییدها را مشاهده کنید، بیشتر ویرایش‌های تأیید نشده روی دست مانده اند.
 2. بحث_کاربر:یوشیمیتسو#بارگذاری پرونده, جادوگر بارگذاری? را مشاهده کنید، فردی از فعالان حق تکثیر با مدیری از ویکی‌خبر تماس می‌گیرند که به علت عدم پاسخ از مدیر غیرفعال، ایشان بارگذاری محلی را محدود می‌کند.

و مواردی این چنینی. Mjbmr بحث ‏۲۷ دسامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۵:۲۳ (IRST)

سلام! .من کاملا با نظر مقداد موافقم.برای یک ماه کاملا منطقی می فرمایند.اگر رویه ای که مقداد گفته عملی شود من کاملا موافقم.ارادتمند--(پیام) MohandesWiki ‏۲۸ دسامبر ۲۰۱۴، ساعت ۲۰:۰۱ (IRST)

مدت زمان غیرفعال بودن به مدت ۳۶۵ روز اصلا مورد قبول من نیست، در آخر نتیجه کار میشود همانند ویکی‌پدیا فارسی که کاربر حجت با خواهش و تمنا از کاربر روزبه درخواست این داشت که یک کلمه یا جمله بنویسید تا عزل نشود، مدت غیرفعال بودن برای عزل مدیران باید ۶ ماه شود تا هیچ کاربری به صورت تفریحی فکر مدیریت به سرش نزند، در ضمن گذاشتن پیغام و فرستادن ایمیل و منتظر بودن برای ۳۰ روز از نظر من به بازی گرفتن مجموعه ویکی‌خبر و پروژه‌های وابسته به آن است. --Kasir بحث ‏۲۹ دسامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۲:۵۰ (IRST)

با نظر مجید موافقم، نباید به مدت زیادی اجازه دهیم که کاربر مدیر به وظایفی که باید در قبال اختیاراتش انجام دهید رسیدگی نکند، جناب مقداد اگر کاربری به هر دلیل مدتی می‌خواهد کناره‌گیری کند بهتر است اختیاراتش را پس دهد. Mjbmr بحث ‏۲۹ دسامبر ۲۰۱۴، ساعت ۱۶:۱۱ (IRST)
طبق m:AAR برای ویکی‌های بدون سیاست، ۲ سال غیرفعالی و بعد از گذشته ۳۰ روز بدون پاسخ، مدیر غیرفعال حذف می‌شود. بعد از صحبت با یکی از ویکی‌بدها برای نظرخواهی زمان اتمام تعیین کردم، به امید مشارکت بیشتر کاربران تا آن زمان. در نهایت جمع‌بندی نظرخواهی توسط یکی از ویکی‌بدها انجام خواهد شد. Mjbmr بحث ‏۲۵ ژانویهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۰۲:۰۸ (IRST)