پرش به محتوا

ویکی‌خبر:درخواست محافظت صفحه

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
Skip to requests for protection
Skip to requests for protection
برو به فهرست مطالبدرخواست محافظتخروج از محافظتویرایش • (تازه کردن کاشه)
درخواست محافظت صفحه
میان‌بُرها:
وخ:حفاظت
وخ:دتحفظ
وخ:دمص

در این صفحه می‌توانید درخواست دهید که صفحه، مقاله، یا الگویی محافظت کامل، نیمه‌محافظت، محافظت در برابر انتقال یا خارج از محافظت شود. خواهش می‌کنیم ابتدا مقاله سیاست حفاظت صفحات را بخوانید. محافظت کامل وقتی انجام می‌شود که چندین کاربر در جنگ ویرایشی باشند و بخواهیم آن را متوقف کنیم یا از خرابکاری در الگوهای با درجه خطرپذیری بالا پیشگیری کنیم؛ نیمه محافظت وقتی انجام می‌شود که بخواهیم از خرابکاری کاربران ثبت نام نکرده یا تازه‌کار پیشگیری کنیم؛ محافظت در برابر انتقال وقتی انجام می‌شود که بخواهیم جنگ‌های واگردانی هنگام انتقال صفحات را متوقف کنیم.

پس از آن که صفحه‌ای محافظت شد در تاریخچه مقاله و سیاهه همراه با توضیح کوتاهی برای علت محافظت درج خواهد شد، و مقاله در سیاهه فهرست خواهد شد. بحث‌های بعدی باید در صفحه بحث مقاله حفاظت شده ادامه یابد. در هنگام محافظت کامل مقاله مدیران نباید به نسخه خاصی از مقاله واگردانی کنند، جز موارد خرابکاری آشکار.

رهنمودها

اگر می‌خواهید صفحه‌ای را حفاظت کنید یا از حفاظت خارج کنید مراحل زیر را پی بگیرید:

  1. درخواست خود اعم از محافظت یا خروج از محافظت را در بالای این صفحه به همراه سربخش چهارخطه اضافه کنید.
    (به عنوان مثال، برای یک مقاله چنین کنید: ===={{la|مقاله}}====)
  2. اگر درخواست محافظت دارید نوع آن را (محافظت کامل، نیمه محافظت، یا محافظت از انتقال) را مشخص کنید و دلیل کوتاه درخواست خود را زیر بخش بنویسید. اگر درخواست خروج از محافظت دارید کار خوب آن است که از مدیری که صفحه را محافظت کرده بپرسید پیش از آن که مقاله را در این جا فهرست کنید.
  3. اگر درخواست دارید که صفحه‌ای برای مدت مشخصی محافظت شود آن را توضیح دهید (مثلا محافظت از صفحه بحث یک کاربر هنگامی که دسترسی خود کاربر قطع شده‌است). اگر درخواست نیمه حفاظت کردن دارید آگاه باشید که چنین درخواستی تنها برای مقالاتی ممکن است که همواره درگیر خرابکاری هستند مثل صفحه ویکی‌لیکس: به افشای تخلفات آمریكا ادامه می‌دهیم، چنین سطحی از حفاظت برای مقالاتی که هر دو هفته یک دوجین IP در آن خرابکاری می‌کنند انجام نمی‌شود.
  4. مطالب خود را با درج علامت "~~~~" در پایان آن بنویسید، اگر چنین کنید به طور خودکار امضای شما به همراه تاریخ نوشته خواهد شد.
  • نکته:این صفحه جای بحث راجع به موضوعات نامرتبط نیست. اگر درخواستی حاوی مشاجرات افراطی باشد و از آن برای جنگ ویرایشی استفاده شود یا حاوی حملات شخصی و مطالب غیرمودبانه یا هر بحث نامرتبط دیگری باشد از این صفحه پاک خواهد شد.
نمونه
====[[پیوند قرمز]]====
{{مقاله|پیوند قرمز}}'''نیمه محافظت'''. خرابکاری شدید آی‌پی‌ها در مقاله. ~~~~

بایگانی‌های درخواست محافظت صفحه
هیچ بایگانی هنوز وجود ندارد (بسازید)


درخواست حفاظت

[ویرایش]