پرش به محتوا

واتس‌آپ در موبایل‌های قدیمی از کار می‌افتد

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸، ۲ فوریه ۲۰۲۰، ۱۰:۱۸:۴۱ ق.ظ.

از روز ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ آپدیت جدید واتس اپ سبب می‌شود کاربران میلیون‌ها دستگاه با سیستم عامل قدیمی اندروید یا آی‌اواس نتوانند به این پیام‌رسان دسترسی یابند.

به گزارش ایندپندنت، آپدیت جدید واتس اپ سبب می‌شود از امروز (یکم فوریه ۲۰۲۰) دسترسی میلون‌ها کاربری که از آیفون‌ها و دستگاه‌های قدیمی اندروید استفاده می‌کنند، به این اپلیکیشن قطع شود.

واتس اپ اعلام کرده آیفون‌هایی که دارای سیستم عامل iOS۸ یا قدیمی تر هستند (دستگاه‌های آیفون ۴ یا قدیمی تر) تحت تأثیر آپدیت جدید قرار می‌گیرند. اما دستگاه‌های آیفون۴اس، تمام مدل‌های آیفون ۵ و تمام مدل‌های آیفون۶ همچنان از پشتیبانی واتس اپ بهره می‌برند.

علاوه بر آن موبایل‌هایی که سیستم عامل آنها اندروید ۲٫۳٫۷ (اندروید جینجربرد) و قدیمی‌تر است نیز تحت تأثیر آپدیت جدید غیر فعال می‌شوند.

این در حالی است که در پایان ۲۰۱۹ میلادی نیز دسترسی عده زیادی از کاربران دستگاه‌های مختلف از جمله موبایل‌های ویندوز فون به این پیامرسان قطع شد.

واتس‌اپ اعلام کرده این آپدیت برای مسدود کردن افرادی لازم است که از نسخه‌های قدیمی اندروید یا سیستم iOS استفاده می‌کنند تا به این ترتیب امنیت کاربران آن حفظ شود.

این پیام رسان در یک پست وبلاگی نوشت: از آنجا که اپلیکیشن ما برای این سیستم‌های عامل توسعه نمی‌یابد، برخی از قابلیت‌ها ممکن است از کار بیفتند. در نتیجه توصیه می‌شود کاربران از جدیدترین نسخه اندروید یا iOS استفاده کنند.

آپدیت جدید واتس اپ بدان معنا است که دستگاه‌های بدون پشتیبانی نمی‌توانند حساب‌های کاربری جدید بسازند یا حساب‌های فعلی را تایید کنند.

منابع