پرش به محتوا

فیلترشدن جی‌میل به دلیل حکم قضایی

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
سه‌شنبه ۴ مهر ۱۳۹۱، ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۲، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.


به نقل از گزارش خبرگزاری‌ها حاکی است، رضا تقی‌پور وزیر وقت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، امروز و در حاشیه بازدید خود از باغ‌موزه دفاع مقدس در جواب سوال خبرنگاران مبنی بر فیل‌ترشدن سایت گوگل و اختلالات به وجود آمده در دسترسی به آن، این‌طور پاسخ داده که مشکلی در دسترسی به این سایت وجود ندارد و گوگل فیل‌تر نشده‌است.

اما تقی‌پور در رابطه با سرویس جی‌میل اظهار داشته این سرویس پست الکترونیکی با حکم و دستور قضایی فیل‌تر شده‌است. وی در پاسخ به این سوال که این حکم توسط کدام دادگاه صادر شده، پاسخی نداده و از خبرنگاران خواسته جواب این پرسش را از قوه قضائیه بپرسند.
وی همچنین اعلام کرده اگر این رای تغییر پیدا کند اختلال و عدم دسترسی به سرویس جی‌میل هم رفع خواهد شد. اما وی در پاسخ به این سوال که آیا دستور فیل‌ترینگ جی‌میل توسط قوه قضائیه صادر شده یا نه، سکوت اختیار کرده‌است.

چندی پیش و پس از انتشار فیلم بی‌گناهی مسلمانان در اینترنت، برخی رسانه‌های مجازی ایران مطالبی را به نقل از یکی از اعضای مرکز ملی فضای مجازی کشور منتشر کردند که نشان می‌داد وی دلیل قطع برخی از سرویس‌های گوگل در ایران را، تقاضای مردم برای این کار عنوان داشته‌است.


منابع