پرش به محتوا

خنثی‌سازی عملیات انتحاری علیه کنگره آمریکا

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۰، ۱۸ فوریه ۲۰۱۲، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.


مقامات آمریکایی از شناسایی و دستگیری فردی خبر داده‌اند که قصد داشته در ساختمان کنگرهٔ آمریکا دست به عملیات انتحاری بزند.

هویت وی امینه الخلیفی ۲۹ ساله و مراکشی تبار اعلام گردیده‌است. ادعا شده نامبرده پس ابطال ویزایش آمریکا را ترک نکرده‌است. وی برای چندین هفته تحت نظر اف‌بی‌آی بوده و مامورین مخفی این پلیس با فریب و با تماس با وی اینطور وانمود کرده‌اند که از اعضای القاعده هستند.
وی در حین دستگیری جلیقه‌ای به همراه داشته و که گمان می‌کرده حاوی مواد منفجره‌است در حالی این جلیقه توسط مامورین مخفی اف‌بی‌آی که خود را به جای عناصر القاعده جا زده بودند، در اختیارش قرار داده شده و کاملاً بی خطر بوده‌است.

برخی خبرگزاری‌ها از به همراه داشتن یک قبضه اسلحهٔ کلاشینکوف توسط نامبرده در حین دستگیری خبر داده‌اند که قصد داشته با آن اقداماتی تروریستی دیگری انجام دهد و البته ذکر شده که این اسلحه نیز همانند جلیقه توسط عوامل اف‌بی‌آی در اختیار او قرار گرفته و قابلیت شلیک نداشته‌است.

بنا به اعلام خبرگزاری‌ها وی در حین حرکت به سمت ساختمان کنگرهٔ آمریکا بازداشت شده‌است.

این نوع عملیات‌های ایضایی که معمولاً برای فریب دادن افراد مظنون استفاده می‌شود به یک شگرد خاص برای پلیس آمریکا مبدل گشته و البته گروه‌های اسلامی و فعالان حقوق مدنی از استفاده این روش توسط اف‌بی‌آی برعلیه تروریسم ابراز نگرانی کرده‌اند.

مقامات اف‌بی‌آی از فعالیت‌های این افراد که بصورت انفرادی دست به اقدامات تروریستی می‌زنند به شدت ابراز نگرانی کرده‌اند. این گونه افراد که معمولاً از طریق اینترنت آموزش دیده و دست به فعالیت می‌زنند به گرگهای تنها مشهورند.


منابع