پرش به محتوا

هشدار آمریکا در مورد امکان حمله به مسابقات جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۶

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱ ژوئن ۲۰۱۶، ۱۰:۲۳:۵۵ ق.ظ.


به گفته بی‌بی‌سی فارسی ایالات متحده آمریکا هشدار داده است که مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۶ که ماه آینده در فرانسه برگزار می‌شود، ممکن است هدف حملات تروریستی قرار گیرد.

وزارت امور خارجه آمریکا به شهروندان این کشور هشدار داده است: "شمار بالای گردشگرانی که در تابستان به اروپا سفر می کنند، می تواند هدف‌های بیشتری برای حملات تروریستی ایجاد کنند".

مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا از ۱۰ ژوئن تا ۱۰ ژوئیه در شهرهای مختلف فرانسه برگزار خواهد شد.

فرانسه در حال حاضر به دنبال حملات سال گذشته در پاریس که اسلامگرایان مسئولیت انجام آن را به عهده گرفته اند تحت شرایط وضعیت اضطراری است.

در این حملات که تقریبا هم زمان در یک استادیوم، یک سالن کنسرت، و چند کافه و رستوران انجام شد ۱۳۰ نفر کشته و بسیاری دیگری زخمی شدند.

به گفته یورونیوز واشنگتن روز سه شنبه از خطر بالای حملات تروریستی در فرانسه در جریان بازیهای فوتبال یوروی ۲۰۱۶ که قرار است از دهم ماه ژوئن آغاز شود، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه وزارت خارجۀ آمریکا در بیانیه ای که صادر کرده است به شهروندان این کشور که قصد دارند برای شرکت در این بازیها به اروپا سفر کنند، هشدار داده و تمامی مکان های عمومی و استادیوم های ورزشی را هدف بالقوۀ تروریست ها عنوان کرده است.

جان کربی سخنگوی این وزراتخانه در این باره با بیان اینکه نمی تواند از تهدید یا هدف دقیق و مشخصی نام ببرد به خبرنگاران گفت: « من نمی توانم از تهدید خاص و یا محل خاصی در اروپا در جریان این بازیها نام ببرم و این هشدار نیز بر اساس اطلاعات کلی بدست آمده صادر شده است.»

منابع