حزب حاکم مصر؛ استعفای اعضاء دفتر سیاسی، کناره‌گیری مبارک از ریاست

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۸۹، ۶ فوریه ۲۰۱۱، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.


اعضای دفتر سیاسی حزب دموکراتیک ملی مصر، حزب حاکم که رهبری آن را حسنی مبارک بر عهده دارد، از سِمَت‌های خود کناره‌گیری کرده‌اند. جمال مبارک، پسر رئیس جمهوری از اعضای مستعفی است.

اطلاعات ضد و نقیضی در رابطه با کنار‌رفتن مبارک از ریاست این حزب منتشر شده‌است. تلویزیون دولتی مصر این خبر را رد کرد و گفت که مبارک هنوز رهبر حزب دموکراتیک ملی است و اعضای جدیدی را منصوب کرده‌است. با این‌حال از جانشینی حسام بدراوی که به عنوان یک چهره لیبرال شناخته می‌شود، به عنوان دبیرکل جدید خبر داده شده‌است.

برخی بر این باورند که استعفای هیات رئیسهٔ حزب حاکم مصر، جهت فریبکاری و دور زدن خواسته‌های مردم مبنی بر کناره‌گیری حسنی مبارک به شمار می‌رود.

خبرها حاکی از آن است که معترضان حاضر در میدان التحریر، پس از این خبر با شور و شوق بیشتری خواستار کناره‌گیری حسنی مبارک از ریاست‌جمهوری شده‌اند.

منابع

‎«‏اعضای دفتر سیاسی حزب حاکم مصر استعفا کردند». ‏جام جم انلاین، ‏۱۶ بهمن ۸۸  ‎«‏بررسی کناره گیری مبارک در دیدار مخالفان با نخست وزیر مصر». ‏شبکه خبر، ‏۱۶ بهمن ۸۸  ‎«‏حسنی مبارک از ریاست حزب حاکم مصر کناره گیری کرد». ‏جهش، ‏۱۶ بهمن ۸۸