پرش به محتوا

برخورد شدید با شهردار منطقه ۲ درخصوص پروژه «بهرود»

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۳، ۱۶ مارس ۲۰۱۵، ۰۸:۵۳:۱۴ ق.ظ.

مخبر کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران در خصوص پروژه «بهرود» گفت: باید با شهردار منطقه ۲ با توجه به تخلفات انجام‌شده، برخورد شدیدی صورت گیرد.

برابر رأی کمیسیون ماده ۵، ۱۶ طبقه روی سطح و ۳ طبقه منفی به‌عنوان پارکینگ به آن اختصاص داده‌شده است. این در حالی است که متأسفانه شهردار منطقه ۲ مجوز ساخت سه‌طبقه اضافه روی سطح و دوطبقه منفی به این پروژه داده است. در حقیقت ۱۹ طبقه روی سطح و ۵ طبقه به‌عنوان پارکینگ در این پروژه ساخته‌شده است.

ابوالفضل قناعتی، سخنگوی کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر با انتقاد از تخلف‌های ساختمانی در ساخت هتل اسپیناس موسوم به پروژه بهرود واقع در منطقه ۲ گفت:

« برخورد با این فرد می‌تواند درسی برای مقابله با این‌گونه رفتارها شود. »

سخنگوی کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر، اذعان کرد:

« کمیسیون ماده ۵ مجوز ۱۶ طبقه بنا و منفی سه‌طبقه پارکینگ به آن داده است که شهردار منطقه برخلاف رأی کمیسیون ماده ۵، سه‌طبقه اضافه به روی بنا و دوطبقه اضافه در طبقات منفی داده است. در حال حاضر این بنا ۱۹ طبقه بالای همکف و ۵ طبقه زیر همکف دارد. »

وی تأکید کرد:

« در بررسی تابلوی این پروژه، معلوم شد که مشخصات ثبت‌شده روی تابلو اشتباه و متعلق به خانه‌ای دوطبقه در منطقه شهرآرا است؛ اگر شهردار منطقه از این پروژه بازدید کرده که تخلف انجام داده و اگر در جریان پروژه نیست، خیلی بی‌عرضگی کرده است. شهردار منطقه ۲ با چه اجازه‌ای مجوز سه‌طبقه اضافه را به این پروژه داده است؟. »

قناعتی با انتقاد از اینکه شهردار منطقه ۲ به چه اجازه‌ای روی تصمیم کمیسیون ماده ۵ نظر داده است؟ خطاب به اسماعیل دوستی که این پرونده در کمیسیون ماده ۱۰۰ که وی در آن حضور دارد، در حال بررسی است، خاطرنشان کرد: درخواست می‌کنم به‌طور جدی با این پرونده برخورد شود. مخبر کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران تأکید کرد: باید با شهردار منطقه ۲ برخورد شدیدی صورت گیرد تا برای دیگران عبرتی شود.

منابع