اردوغان، کردها را به همکاری علیه پ‌ک‌ک دعوت نمود

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
پنج‌شنبه ۷ مهر ۱۳۹۰، ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۱، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.


رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه از کردهای کشورش دعوت نمود تا علیه حزب کارگران کرد ترکیه (پ‌ک‌ک) مقاومت کنند و این گروه را منزوی نمایند.

اردوغان روز گذشته در جمع بزرگان شاخه‌های حزب حاکم عدالت و توسعه در استان‌های گونه‌گون کردستان ترکیه گفت: «چگونه کردها از این سازمان که غیرنظامیان و مراکز مذهبی شما را مورد حمله‌های مسلحانه خود قرار می‌دهند، پشتیبانی می‌کنند؟»

به گزارش خبرگزاری شین‌هوا از آنکار، اردوغان در ادامهٔ سخنان خود، به برخی از حملات تازهٔ پ‌ک‌ک من‌جمله انفجار در آنکارا که به کشته شدن ۳ نفر و زخمی شدن ۳۴تن دیگر منجر شد و حمله به یک خودرو در استان سرت در جنوب‌شرقی کشور ترکیه اشاره نمود. همچنین اذعان داشت، مردم مناطق کردنشین ترکیه باید با این گروه شورشی و هنجارشکن مقابله نمایند.

رجب طیب اردوغان ، خطاب به مردم استان‌های کردنشین ترکیه گفت: باید در برابر این عناصر «تروریستی» مقاومت کنند و از این گروه پشتیبانی به عمل نیاورند. همچنین گفت، اقشار مختلف مردم و دولت ترکیه باید همگام و همسو با یکدیگر در برار پ‌ک‌ک بایستند و اعضای این حزب را منزوی نمایند.

طی سه ماه گذشته در درگیری‌های میان نظامیان ترکیه و عناصر این گروهک و عملیات‌های پ‌ک‌ک ده‌ها تن کشته و شمار زیادی زخمی گشتند.


منابع