پرش به محتوا

۷۷ کشته و ۳۳ مجروح در حادثه سقوط هواپیما در ارومیه

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۸۹، ۹ ژانویه ۲۰۱۱، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

به گزارش خبرگزاری مهر استاندار آذربایجان غربی آمار نهایی تلفات حادثه سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۲۷ را ۷۷ کشته و ۳۳ مجروح اعلام کرد.

وحید جلال زاده در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: خلبان هواپیما در آخرین مکالمه خود اعلام کرده بود که به دلیل شرایط نامساعد جوی امکان دید مناسب ندارد.

خلبان اعلام کرده بود که دید کافی ندارد

وی با بیان اینکه تیم کارشناسان کمیسیون رسیدگی به سوانح هوایی کشور فورا جهت بررسی دلیل اصلی این حادثه به منطقه اعزام شده است افزود: نبود دید خلبان و شرایط نامناسب جوی دلیل اصلی حادثه است اما باید برای اطمینان از دلیل اصلی این حادثه ناگوار، تا اعلام گزارش این کمیسیون صبر کرد.

آذربایجان غربی سه روز عزادار است

جلال زاده با تسلیت به مردم آذربایجان غربی به ویژه خانواده های کشته شدگان از بیانیه مشترک امام جمعه و استاندار برای اعلام عزای عمومی سه روزه در این استان خبر داد.

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر رسیدگی به موقع و مناسب به بازماندگان و مجروحان این حادثه گفت: هم اکنون به همراه وزیر راه در حال عزیمت به منطقه هستیم تا شرایط محل سقوط هواپیما بررسی کنیم.

دستورات لازم برای رسیدگی به مجروحان و بازماندگان صادر می شود

وی همچنین گفت: همچنین به همراه وزیر راه از بیمارستانهایی که مجروحان را منتقل کرده اند نیز بازدید کرده و دستورات لازم را برای تسریع در رسیدگی به وضعیت آنها صادر می کنیم.

جستارهای وابسته

منابع

‎«‏۳۳ مجروح و ۷۷ کشته حاصل سقوط هواپیما در ارومیه». ‏خبرگزاری مهر، ‏۱۳۸۹/۱۰/۲۰