یارانه آرد، نان و گندم حذف شد

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۸۹، ۱ نوامبر ۲۰۱۰، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

مهر: معاون توسعه بازرگانی داخلی سازمان بازرگانی آذربایجان غربی از حذف یارانه آرد و نان و گندم در راستای اجرای طرح هدفمندسازی یارانه ها خبر داد.

محمد دهقان عصر دوشنبه در جلسه تشریح نحوه پشتیبانی اجرای طرح هدفمندسازی یارانه ها افزود: در این راستا حفظ ذخیره استراتژیک، کنترل قیمت واردات با رویکرد حمایت از تولیدات داخلی، بهسازی نانوایی ها، اصلاح الگوی مصرف نان و توجه به مسائل نظارتی، بازرسی از واحدهای نانوایی، ایجاد مراکز اطلاع رسانی جهت رسیدگی و برخورد با تخلفات صنفی از جمله اولویتهای کاری این نهاد است.

وی بر لزوم توجه خاص به برگزاری نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا و خدمات، آموزش اصناف، درج اطلاعات لازم در سایت اصناف کشور، ساماندهی واحدهای صنفی بدون پرانه کسب، رصد قیمت کالاها به طور روزانه و شناسایی شرکتهای توزیع در سطح استان تاکید کرد.

معاون توسعه بازرگانی داخلی سازمان بازرگانی آذربایجان غربی در ادامه اظهار داشت: با توجه به اینکه شرکتها پخش حلقه های اصلی تولید و توزیع هستند، باید در راستای اجرای بهینه طرح هدفمندسازی یارانه ها کنترل و نظارت دقیق شوند.

به گفته دهقان سیاست دولت در اجرای طرح هدفمند کردن یارانه استفاده از امکانات بخش خصوصی در عرضه کالاهای ذخیره سازی شده متمرکز، استفاده از فناوری نوین در مدیریت بازار، راه اندازی فروشگاه های مجازی و تحقق کامل اصل 44 قانون اساسی است.

وی با اشاره به طرح ذخیره سازی 14 قلم کالاهای مرحله اول طرح هدفمندسازی یارانه ها بیان داشت: دولت به صورت متمرکز با استفاده از امکانات شرکت های بزرگ شرکت غله و خدمات بازرگانی و سایر مبادی در اختیار، اقدام به ذخیره سازی کالاهای اساسی و ضروری کرده تا در مقاطع بحرانی و حساس توط مباشرین منتخب به قیمت تمام شده عرضه شود.

منابع

‎«‏یارانه آرد، نان و گندم حذف شد». ‏«پایگاه اینترنتی شفاف»، ‏۱۰ آبان ۱۳۸۹