پرش به محتوا

گمانه‌زنی‌ها پیرامون ریاست آتی مجلس خبرگان

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۸۹، ۲۸ فوریه ۲۰۱۱، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

سخنان روز شنبه هاشمی در مجمع تشخیص مصلحت نظام، درباره ریاست خبرگان رهبری و عدم تمایل وی برای ماندن در این مقام به سو‍ژهٔ مهم رسانه‌ها مبدل گشت. اخبار منتشره حاکی از تعارف و تعامل احترام‌آمیز مهدوی کنی و هاشمی درخصوص آمدن و یا نیامدن برای ریاست رئیس مجلس خبرگان است.

اسدالله بادامچیان ضمن پیش بینی ریاست مجدد هاشمی به عنوان ریاست خبرگان گفت: به نظرم ریاست خبرگان بار دیگر با آقای هاشمی خواهد بود، چرا که آیت الله مهدوی کنی به احترام آقای هاشمی در انتخابات حاضر نخواهند شد.

در کنار این، اخباری به نقل از یک منبع آگاه مبنی بر درخواست هاشمی از مهدوی کنی منتشر شد. این خبر می‌گوید که رفسنجانی با ارسال پیامی از طریق نماینده خود به مهدوی کنی از وی درخواست کرده تا برای ریاست مجلس خبرگان رهبری نامزد شود.

هاشمی روز شنبه در مجمع تشخیص با انتقاد از بعضی مباحث در در برخی محافل سیاسی و رسانه‌های خاص و حتی صداوسیما در خصوص مجلس خبرگان رهبری و انتخابات هیأت رئیسه آن، گفت: متأسفانه برخی محافل و افراد و رسانه‌های معلوم‌الحال، مباحثی را در خصوص خبرگان مطرح می‌کنند که این‌گونه به جامعه القاء کنند که اینجانب تشنه ریاست بر جایگاه و مسند خاصی هستم. در صورتی که به گواه تاریخ و گواهی شخصیت‌های موجود و نظام، بحمدلله هیچ‌گاه و در هیچ مقطعی به دنبال پُست و مسئولیت نبوده‌ام و از قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و مبارزه تاکنون در همه مسوولیت‌ها.. یا از طرف امام راحل یا رهبری معظم انقلاب تکلیف و دستور مسوولیت را متوجه من کرده‌است یا با خواست مردم و بزرگان، با آرای مردم بوده‌است و در آینده نیز به عنوان یک سرباز انقلاب، همین‌گونه خواهد بود.


منابع

‎«‏کناره گیری آیت الله مهدوی کنی و درخواست آیت الله هاشمی». ‏الف، ‏۸ اسفند ۸۹