گزارش‌های غیررسمی از سفر حسنی مبارک به عربستان یا اسرائیل

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
پنج‌شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۸۹، ۱۷ فوریه ۲۰۱۱، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

برخی گزارش‌ها حاکی از ورود مبارک در روز سه‌شنبه به اسرائیل است و اخباری هم مبنی بر ورد مبارک به عربستان در روز چهارشنبه منتشر شده‌است.

برخی پایگاه‌های خبری عربی گزارش دادند حسنی مبارک و همراهان وی روز سه‌شنبه با یک بالگرد به یکی از هتل‌های بزرگ و مجلل در شهر ایلات منتقل شده‌اند. اين گزارش به نقل از شاهدان عينی می گويد كه سه‌شنبه تحرکات مشکوکی در شهر ایلات مشاهده شده است. به طوری که نیروهای امنیتی اسرائيل اطراف هتل مذکور به صورت گسترده حضور داشتند و اوضاع امنیتی این شهر از طریق هوا و از طريق بالون هایی کنترل می‌شده. موقع العرب با واسطه شاهد خود می گويد که در تماس با یکی از کارکنان آشنای خود در هتل دریافته‌ که مبارك در این هتل اقامت دارد.

با این حال منابع نزدیک به حسنی مبارک اعلام کردند مبارک در پی وخامت حالش عصر روز سه‌شنبه راهی شهر تبوک در عربستان سعودی شد. این منابع تصریح کردند، سفر مبارک به شهر تبوک عربستان نه برای اقامت بلکه به منظور معالجه صورت گرفته‌است. این منابع افزودند، مبارک با وجود وخامت حالش ممکن است حج عمره بجا آورد، سپس به کشورش برگردد.

به گزارش پایگاه اینترنتی البشیر، مبارک همچنین وصیت کرده‌است پس از مرگ، وی را در کنار مدفن نوه‌اش محمد علاء در خاک مصر دفن کنند.

منابع

‎«‏مبارک به صهیونیست‌ها پناه برد». ‏العالم، ‏۲۶ بهمن ۸۹  ‎«‏مبارک به عربستان رفت». ‏الف، ‏۲۷ بهمن ۸۹  ‎«‏مبارک به عربستان رفت». ‏فردانیوز، ‏۲۷ بهمن ۸۹  ‎«‏حسنی مبارک به اسرائیل رفت». ‏اسلام تایمز، ‏۲۶ بهمن ۸۹