گری آناتومی پربيننده‌ترين سريال آمريكايى شد

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۸۹، ۱۳ دسامبر ۲۰۱۰، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

سریال آناتومی گری برای پنجمین سال متوالی در صدر پر بیننده ترین سریالهای مورد نمایش در ایالات متحده امریکا قرار گرفت.

بر پایه نظر سنجی شرکت «نلسون مدیا ریسرچ» که از امریکاییان بین ۱۸ تا ۳۴ ساله انجام شد، ثابت شد که این سریال همچنان در رده محبوب ترین سریالهای امریکایی قرار دارد.

شرکت «نلسون مدیا ریسرچ» روز شنبه ۲۰۱۰/۰۹/۲۵ در وبگاه خود اعلام کرد که آمار هفتگی تماشاگران این سریال از شبکه‌های تلویزیونی NBC وCBS به ۱۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تن رسیده‌است. این آمار نشان می‌دهد که سریال آناتومی گری از جهت تعداد بینندگان بر سریال The Mentalist پیشی گرفته‌است. سریالThe Mentalist با تعداد تماشاگران هفتگی ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در رده دوم سریالهای امریکایی قرار دارد.

بنابه نظرسنجی «نلسون مدیا ریسرچ» سریالCSI از نظر تعداد بینندگان با ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تن تماشاگر در رده سوم و سریال «The Big Bang Theory» از لحاظ آمار بینندگان با ۱۳ میلیون و ۹۵۰ هزار نفر در رده چهارم واقع شده‌است.

موفقت‌های آناتومی گری تنها به تعداد تماشاگرانش محدود نیست بلکه این سریال چندین جایزه را نیز از آن خود کرده‌است. از جمله این جوایز، جایزه بهترین سریال برگزیده جمعیت نقادان سریالهای تلویزیونی است که این جایزه در سال ۲۰۰۶ اهدا گردید. جایزه دیگر ایمی نام داشت که طی ۲ سال متوالی ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ به عنوان بهترین مجموعه بازیگران به آناتومی گری داده شد.

علاوه بر این بازیگران سریال مذکور چندین بار در فستیوالهای مختلف و از جمله فستیوال کره طلایی جوایز برترین بازیها را از آن خود کردند.

منابع

‎«‏گری آناتومی پربیننده ترین سریال آمریکایی شد». ‏ام بی سی، ‏۲۲ آذر ۱۳۸۹