کسب مدال‌های رنگارنگ توسط ووشوکاران ایرانی در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۰

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۸۹، ۱۷ نوامبر ۲۰۱۰، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

به گزارش روز چهارشنبه فدراسیون ووشو، در رقابتهای تالو و در فرم نان چوان رده سنی ۱۲ تا ۱۵ سال 'مریم عصمتی' با امتیاز ۴۸/۹ دومین مدال طلای کاروان ووشوی ایران را کسب کرد.

در فرم جین شو رده سنی ۹ تا ۱۲ سال 'زهرا کیانی' با امتیاز ۴۵/۹ اولین مدال نقره کشورمان را به دست آورد.

در همین فرم و در رده سنی ۱۲ تا ۱۵ سال 'حامد رستمی' با کسب امتیاز ۴۲/۹ و در فرم نن دائو و در رده سنی ۱۵ تا ۱۸ سال 'رحیم موسوی' با کسب امتیاز ۵۱/۹ به ۲ مدال برنز دست یافتند.

در مرحله نیمه نهایی وزن منهای ۶۰ کیلوگرم رده سنی ۱۲ تا ۱۵ سال رقابت های ساندا نیز 'امین سهراب پور' در ثانیه های پایانی با نتیجه ۲ بر یک از نماینده چین شکست خورد و برنز گرفت.

در دیدار نیمه نهایی وزن منهای ۶۰ کیلوگرم رده سنی۱۵ تا ۱۸ سال 'میلاد قزل سفلو' در ۲ راند و با اقتدار نماینده چین را از پیش رو برداشت و به دیدار نهایی راه یافت.

در ادامه این رقابتها، بعد از ظهر امروز در بخش تالو و در فرم نن دائو رده سنی ۱۲ تا۱۵ سال 'مریم عصمتی'، در فرم تای چی چوان رده سنی ۱۵ تا ۱۸ سال 'فرشید اسدیان' و 'محدثه اسماعیلی' و در فرم دوئیلین ۲ نفره 'فرشید اسدیان' و 'رحیم موسوی' با حریفان خود به رقابت می پردازند.

در بخش ساندا و در دیدار نهایی وزن منهای ۵۶ کیلوگرم 'هژیر رحمانی' به مصاف نماینده روسیه می رود و در دیدار فینال وزن منهای ۶۰ کیلوگرم 'میلاد قزل سفلو' با نماینده ویتنام روبرو می شود.

در ساندای دختران و در فینال وزن منهای ۴۸ کیلوگرم 'سونیا شاه محمدی' با نماینده چین مبارزه می کند و در مسابقه نهایی وزن منهای ۵۲ کیلوگرم 'سوده عزتی' با ووشوکار ویتنامی رقابت می کند.

پیش از این ووشوی کشورمان در این رقابت ها توسط مهسا دهقان در فرم گون شو رده سنی ۹ تا ۱۲ سال رقابت های تالو یک مدال برنز به دست آورده بود.

ووشوی ایران در ۲ بخش تالو و ساندا و در ۳ رده سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان و در ۲ بخش زنان و مردان، با ۱۹ ورزشکار در این رقابت ها حضور دارد.

این مسابقات از چهاردهم آذر‌ماه آغاز شده‌است و عصر امروز هفدهم آذرماه سال ۱۳۸۹ به پایان می‌رسد.


منابع

‎«‏کسب مدالهای رنگارنگ توسط ووشوکاران ایرانی در رقابتهای جهانی ۲۰۱۰». ‏خبرگزاری ایرنا، ‏۱۷-۹-۱۳۸۹