پرش به محتوا

چلسی قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
یکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۱، ۲۰ مه ۲۰۱۲، ۰۴:۳۰:۰۰ ق.ظ.

در دیدار نهایی لیگ قهرمانان اروپا که امشب بین دو تیم بایرن مونیخ و چلسی در ورزشگاه آلیانتس آرنا برگزار گردید دو تیم در وقت قانونی و اضافی به تساوی ۱-۱ رضایت دادند اما این تیم چلسی بود که توانست در ضربات پنالتی و در نهایت با نتیجه ۵ بر ۴ حریف خود را مغلوب سازد و جام قهرمانی این فصل لیگ قهرمانان اروپا را بالای سر ببرد.

توماس مولر در دقیقه ۸۳ برای بایرن و دیدیر دروگبا در دقیقه ۸۸ برای چلسی در وقت قانونی بازی گل زدند، این در حالی بود که آرین روبن در وقت اضافه اول بازی و در دقیقه ۹۳ یک ضربه پنالتی به نفع بایرن را از دست داد و نتوانست آن را به گل تبدیل کند.

در ضیافت پنالتی‌ها فلیپ لام، ماریو گومز، مانوئل نویر (دروازه‌بان) توانستند ضربات خود را وارد دروازه تیم چلسی نمایند اما ایویکا اولیچ و شواین اشتایگر دو ضربه‌زن آخر تیم بایرن بودند که هر دو نفر در به ثمر رساندن ضربات خود ناکام ماندند.
در طرف دیگر خوان ماتا زننده اولین ضربه پنالتی تیم چلسی بود که ضربه وی توسط دروازه‌بان تیم بایرن دفع گردید اما چهار ضربه پنالتی دیگر چلسی که به ترتیب توسط دیوید لوییز، فرانک لمپارد، اشلی کول و دیدیر دروگبا زده شدند به گل مبدل گشتند و بدین ترتیب اولین قهرمانی تیم چلسی در لیگ قهرمانان اروپا رقم خورد.


منابع