پرش به محتوا

چالش در همایش نقش رسانه‌های دانشجویی در تعامل با ایرانیان خارج از کشور

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۸۹، ۶ فوریه ۲۰۱۱، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

همایش نقش رسانه‌های دانشجویی ایران در تعامل با ایرانیان خارج از کشور با هدف اعلامی بررسی نحوه تعامل رسانه‌ها و نشریات دانشجویی برای ارتباط با ایرانیان خارج از کشور با حضور رؤسای دانشگاه شهید بهشتی، علامه طباطبایی، معاونان وزیرعلوم و برخی نمایندگان مجلس ایران آغاز شد.

در این برنامه چند تن از نمایندگان نشریات دانشجویی به صورت گزینشی به ایراد سخن پرداختند. از همان ابتدا مسئولان نشریات درخواست داشتند تا به نمایندگان منتقد هم فرصت صحبت داده شود. اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر رئیس جمهور هعم د راین نشست سخنرانی داشت.

بعد از صحبت‌های مشایی چندین‌تن از مسئولین نشریات با اعتراض از محل خود به بیان حرفهایشان پرداختند که مورد توجه رسانه‌های حاضر و دانشجویان واقع شد.

گفته می‌شود که این همایش با حضور بیش از ۱۰۰۰ نشریه دانشجویی با هزینه‌های هنگفتی همراه بوده‌است و از نادر برنامه‌های دانشجویی که سفر دانشجویان با هواپیما بوده و اقامت در هتل‌های لوکس بود.

تعدادی از نشریات دانشجویی هم در اعتراض به ریخت‌وپاش‌های فراوان در این همایش آن را ترک کردند.

منابع

‎«‏آغاز همایش نقش رسانه‌های دانشجویی در تعامل با ایرانیان خارج از کشور». ‏irib، ‏۱۷ بهمن ۸۸  ‎«‏تشنج در همایش شورای عالی ایرانیان خارج». ‏آفتاب، ‏۱۷ بهمن ۸۸  ‎«‏خروج تعدادی از نشریات دانشجویی از همایش شورای ایرانیان خارج از کشور». ‏جوان، ‏۱۷ بهمن ۸۸