پیشنهاد احمد منتظری به سیدعلی خامنه‌ای

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
شنبه ۷ اسفند ۱۳۸۹، ۲۶ فوریه ۲۰۱۱، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.
شیخ احمد منتظری

شیخ احمد منتظری، فرزند آیت‌الله حسین‌علی منتظری، نامه سرگشاده‌ای را خطاب به سیدعلی خامنه‌ای، رهبر ایران منتشر کرد. او در این نامه پیشنهاد تشکیل شورای پنج نفره‌ای برای برون رفت از بحران موجود را به رهبر ایران ارائه کرده‌است. او پیشنهاد کرده‌است این شورا متشکل از آقایان «سیدعلی خامنه‌ای، علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی، میرحسین موسوی، مهدی کروبی و محمد خاتمی» به عنوان کسانی که در طول سی سال گذشته نخست وزیر، رئیس جمهور و رئیس مجلس بوده و همگی از همکاران، همفکران و دوستان قدیمی و واقعی نظام بوده‌اند باشد.

بنا به پیشنهاد احمد منتظری، تشکیل این جلسه پنج نفره و گفتگوی مستقیم و دوستانه، می‌تواند بسیاری از مشکلات موجود را حل کند، نور امیدی بر قلب ملت بتاباند، قدرت و موقعیت رهبر را بالاتر برد و نظر دیگران را نسبت به حاکم اسلامی مساعد کند.

او در پایان یادآوری کرده‌است که براثر برخوردهای ناشایست عده‌ای که به نام اسلام و جمهوری اسلامی انجام می‌شود، اعتقادات مردم و بخصوص جوانان سست شده، دین گریزی و دین ستیزی رو به افزایش است، ریزش نیروهای متعادل و بالا آمدن نیروهای تندرو افزایش یافته و در آینده ابتکار عمل از دست رهبر جمهوری اسلامی نیز خارج خواهد شد.


منابع