پرش به محتوا

پرتاب کفش به سوی احمدی‌نژاد در ساری

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
سه‌شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۰، ۱۳ دسامبر ۲۰۱۱، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهور ایران، که صبح روز دوشنبه برای افتتاح چند طرح مسکن مهر و سخنرانی در مراسم سالگرد درگذشت علی کردان به ساری سفر نموده‌بود، در هنگام سخنرانی بود که یکی از افراد حاضر در این همایش، که توانسته بود خود را به صندلی‌های جلوی مصلای ساری برساند، با پرتاب کفش‌هایش به طرف رییس جمهور، شروع به انتقاد از وضعیت بی‌کاری در کشور کرد.

کفش‌ها به احمدی نژاد برخورد نکرد و به بنر پشت سر او اصابت نمود. پس از آن مردم حاضر در مصلا با سر دادن شعارهایی در حمایت از احمدی‌نژاد و پرتاب‌کنندۀ کفش‌ها فضا را مزدحم نمودند. عده‌‎ای نیز به ضرب و شتم فرد بی‌کار دست زدند. نیروهای امنیتی در این زمان مردم را از صحنه دور نموده و فرد معترض را دستگیر کردند.

شایعه‌ها حاکیست که فرد مذکور، کارگر اخراجی یکی از کارخانجات نساجی است که بیش از یک سال، حقوقی دریافت نکرده بود. هویت عامل پرتاب کفش به رییس جمهور، با نام مستعار «رشید.ش» عنوان شده‌است. وی ۴۵ سال سن دارد، و به گفتهٔ مقامات ایرانی، مدتی نیز به خاطر حمله به سید محمد خاتمی، رییس جمهور سابق ایران، با تخم‌مرغ یا گوجه، در بازداشت به سر می‌‎برده.

همچنین شایعاتی درباره پرتاب کفشی به ماشین حامل احمدی‌نژاد، توسط یک جانباز، در روبروی استانداری مازندران وجود دارد، که بی‌صحت به نظر می‌رسند.

منابع

‎«‏پرتاب کفش به سوی احمدی‌نژاد در ساری». ‏ویکی‌خبر فارسی، ‏۲۲ آذر ۱۳۹۰ 


Wikinews
Wikinews
این خبر ویژگی‌های خبر دست اول را دارد که توسط اعضای ویکی‌خبر نوشته شده است. برای اطلاعات بیشتر صفحهٔ بحث خبر را مشاهده بفرمائید.