پرش به محتوا

ویکی‌خبر:پرسش‌های رایج ویرایشگران

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
راهنما:فهرست

پرسش‌های رایج ویرایشگران

اگر پرسش شما در این فهرست موجود نیست، برای نوشتن پرسش خود به میز کمک بروید.

چگونه منابع را به خبر اضافه کنم؟

می خواستم سوال کنم که چه طور منبع خبر رو به صورت عنوان بنویسم. دوستم بهم گفت راهنما رو بخونم ولی چیزی دستگیرم نشد. هر وقت هم می خوام منبع رو بنویسم مجبورم آدرس سایت رو بنویسم به صورت عنوان نمیدونم چه طوریه. با تشکر

سلام به شما. اگر الگوی {{منبع}} را نگاه کنید، به این صورت نمایش داده که یکی یکی برایتان توضیح می‌دهم تا متوجه منظورم شوید:
== منابع==
*{{منبع
|عنوان=عنوان موضوع
|تاریخ=تاریخ انتشار خبر
|مرجع=آدرس وب‌گاه مربوطه
|منتشرکننده=نام وبگاه یا سازمان مربوطه
}}

خوب، حال تنها کاری که شما باید انجام دهید، این است که به جای نوشته‌های جلو علامت مساوی(=) عبارات یا علامت‌های مورد نظر خودتان را قرار بدهید. مثلا به‌جای عنوان موضوع باید عنوان خبرتان را که در خبرگزاری منبع وجود دارد بگذارید (به عنوان مثال خبری که در خبرگزاری منبع آمده عنوانش، دوست خوب است) و می‌گذارید: دوست خوب. به‌جای تاریخ انتشار خبر، تاریخی که خبر موجود در منبعتان انتشار یافته است را می‌گذارید( برای مثال ۱ اسفند ۱۳۹۰). به‌جای آدرس وب‌گاه مربوطه، آدرس منبعتان را می‌گذارید (برای مثال: http://wikinews.org) و همچنین به جای نام وبگاه یا سازمان مربوطه نام آن وب‌گاه یا سازمانی که وب‌گاه را هدایت می‌کند می‌گذارید (برای مثال ویکی‌خبر). و تنها کاری که باید بکنید این است که در انتهای خبر و قبل از رده‌ها و بعد از الگوی انتشار قرارش دهید.که نتیجه‌اش می‌شود:
منابع

موفق و پیروز باشید.