واکنش فراکسیون اقلیت مجلس نسبت به مسائل ۲۵ بهمن

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۸۹، ۱۶ فوریه ۲۰۱۱، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

فراکسیون اقلیت مجلس با صدور بیانیه‌ای در واکنش به مسائل ۲۵ بهمن ۸۹، اعلام کرد که هر گونه اقدام خلاف قانون از دیدگاه اصلاح‌طلبان محکوم است. این بیانیه اصلاح‌طلبی را به معنی حرکت در چهارچوب قانون اساسی و اعمال اصلاحات با روش‌های مدنی دانسته و اظهار می‌دارد که با اقدامات خلاف قانون مخالف است. در این بیانیه آورده شده: در شرایط حساس فعلی، کشور بیش از هر زمان دیگری نیاز به آرامش دارد. لذا اقداماتی که در جهت تنش‌زایی انجام شود خصوصا اقداماتی که به خشونت در جامعه دامن بزند به نفع کشور و نظام نیست.

در ادامه با ذکر اینکه اصلاح‌طلبان معتقد به نقدهای منصفانه در چهارچوب ارزش‌های نظام هستند از حاکمیت خواسته شده که در برخورد با منتقدین مصلح با سعه صدر بیشتری برخورد کند و اجازه طرح نقدهای دلسوزانه را بدهد.

همچنین آورده شده که منافقین و دشمنان نظام بدانند که با حرکات رذیلانه خود نمی‌توانند از اختلافات درون خانواده نظام سوءاستفاده و هر گونه حرکتی را محکوم و همچون همیشه از طرف مردم مطرود می‌باشد.

محمدرضا خباز عضو فراکسیون اقلیت مجلس در جلسه علنی سه شنبه در نطق میان دستور خود که در صحن علنی مجلس قرائت شد ضمن حماسه نامیدن راهیپیمایی مردم در روز ۲۲ بهمن اظهار داشت: انتظار نمی‌رفت بعد از آن حماسه باشکوه دعوت به تجمع دیگری آن هم در مراکز کشور که امروز همه نگاه‌ها به سوی آن است اتفاق می‌افتاد.

وی گفت: از یک طرف آزادیخواهان دنیا به تاسی از انقلاب مردمی ما یکی پس از دیگری درصدد حکومت‌های مردمی هستند که نمونه بارز آن تونس و مصر است و از طرف دیگر دشمن قسم خورده زخمی شده ما یعنی استکبار جهانی کینه توزی خود را به اوج رسانده‌است و از طرفی منافق مزدور در صدد ترد مردم برآمده‌اند و با ترورهای کور سعی در ناامید مردم دارند؛ بنابراین همه علاقه مندان به نظام در هر کسوت و لباسی که هستند باید پایبندی خود را با وحدت کلمه اثبات نمایند و امید دشمنان خارجی و داخلی را به یاس تبدیل نمایند.

خباز خطاب به موسوی و کروبی که هواداران خود را برای ۲۵ بهمن به راهپیمایی دعوت کردند اظهار داشت: چرا زمینه ناراحتی دوستان انقلاب و خوشحالی دشمنان نظام را فراهم کنیم که به شهید شدن یک نفر در ۲۵ بهمن بینجامد و اموال عمومی و شخصی مردم صدمه وارد شود و دشمنان کشور از آب گل آلود ماهی بگیرند.

نماینده مردم کاشمر هم‌چنین بیان داشت: مگر این کلام ماندگار از امام به ما نرسیده‌است که فرمود پشتیبان ولی فقیه باشید تا کشورتان آسیب نبیند.

وی در پایان تاکید کرد: اصلاح طلبان مجلس ضمن بیعت مجدد با آرمان‌های امام راحل و منویات مقام معظم رهبری و قانون اساسی و دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی ایران همگان را دعوت به قانون و پرهیز از هرج و مرج می‌نمایند و انتظار دارند تمام نخبگان سیاسی از حرکت‌های غیرقانونی اجتناب نمایند.

فرهاد تجری عضو کمیسیون حقوقی مجلس و از اعضای دیگر فراکسیون اقلیت مجلس ضمن محکومیت حوادث ۲۵ بهمن و مسببین آن اظهار داشت: دیروز در راستای حرکات موذیانه و رذیلانه و خوش رقصی‌های جریان سران فتنه برای اربابان خارج نشین خود، شاهد اغتشاشاتی بودیم که با هدف به چالش کشاندن هوشیاری برآمده از عزت مسلمانان منطقه ترتیب داده شده بود.

نماینده مردم قصرشیرین ادامه داد: اینها که تا دیروز شعار نه غزه نه لبنان را سر می‌دادند و حرکات و سیاستهای راهبردی نظام جمهوری اسلامی در حمایت از مظلومتان و مسلمانان دنیا را زیر سئوال می‌بردند با تظاهر به حمایت از انقلاب مردم مصر و تونس اغتشاشات را طراحی کردند.

تجری گفت: انتظار می‌رود که دستگاه قضایی کشور، برخورد قاطع و محکمی با سران فتنه داشته باشد.

نماینده قصر شی حرکات سران حوادث را پایه و بنیان نهادن فسادی دانست که زمانی که دشمنان انقلاب در مقابل جمهوری اسلامی سرافکنده‌اند، عزت ایران اسلامی را به چالش بکشد.

وی همچنین حمایت خود را از بیانیه صادر شده توسط نمایندگان مجلس در این رابطه اعلام کرد.

منابع

‎«‏بیانیه فراکسیون اقلیت مجلس در واکنش به مسائل ۲۵ بهمن». ‏آفتاب، ‏۲۶ بهمن ۸۹  ‎«‏بیانیه فراکسیون اقلیت مجلس در واکنش به مسائل ۲۵ بهمن». ‏خبرآنلاین، ‏۲۶ بهمن ۸۹  ‎«‏نخبگان سیاسی را به پرهیز از حرکت‌های غیرقانونی دعوت می‌کنم». ‏خانه ملت، ‏۲۶ بهمن ۸۹  ‎«‏نمایندگان مجلس درباره ۲۵ بهمن تهران چه گفتند». ‏خبرآنلاین، ‏۲۶ بهمن ۸۹  ‎«‏خباز در نطق میان دستور». ‏آریا، ‏۲۶ بهمن ۸۹  ‎«‏مطالبه ملت از دستگاه قضا: برخورد قاطع با سران فتنه». ‏ایرنا، ‏۲۶ بهمن ۸۹