پرش به محتوا

هیئت امنیت ملی مجلس ایران: آذربایجان به موساد و سیا کمک می‌کند. باکو طرح‌های شیطانی آمریکا را اجرا نکند

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
چهارشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۰، ۲۲ فوریه ۲۰۱۲، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.


در پی اقدام‌های جمهوری آذربایجان، واکنش‌های ایران هم‌چنان ادامه دارد.

علاءالدین بروجردی

علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سناریوسازی جدید مقامات آذربایجانی ضد ایران گفت:

« از زمانی که اسرائیل در آذربایجان لانه کرده، یکی از برنامه‌های صهیونیست‌ها طراحی و جوسازی علیه کشورمان است. »

او افزود: موساد در طراحی و جوسازی ضد کشورها به‌ویژه ایران پیشینه‌ای دراز دارد.


« اقدام اخیر هم، مانند سناریوهای قبلی طراحی صهیونیست‌ها برای تخریب روابط ایران با همسایگان است، البته پیش از این نیز، این نوع سیاست‌ها از سوی آمریکا و انگلیس نیز دنبال شده بود. »

وی با اشاره به سیاست ایران که دخالت نکردن در امور داخلی کشورها است، چنین سناریوهایی را بی‌ارزش خواند و گفت از زمان حضور اسراییل در آذربایجان ابعادی گستده‌تر یافته‌است. او تاکید کرد ایران خودش یکی از قربانیان اصلی صهیونیسم است.

« به نفع مقامات این کشور است که به جای بها دادن به طرح‌های شیطانی آمریکا و اسرائیل، روابط خود را با همسایگان تنظیم کرده و در دام موساد گرفتار نشوند. »

اسماعیل کوثری

اسماعیل کوثری نایب رئیس هیئت امنیت ملی نیز با اشاره به ادعای مقامات آذربایجانی مبنی بر دستگیری تیم‌های تروریستی وابسته به ایران گفت:

« مسئولین آذربایجانی به خصوص مقامات امنیتی این کشور به خوبی می‌دانند که عوامل موساد و سازمان جاسوسی آمریکا در آذربایجان پایگاه داشته فعالیت می‌کنند ... جمهوری اسلامی ایران مدارکی در اختیار دارد که بر اساس آنها مقامات آذربایجان مساعدت‌هایی به عوامل موساد و سیا داشته این اقدام منجر به ترور دانشمندان هسته‌ای کشورمان به خصوص شهید احمدی‌روشن توسط عوامل این سازمان‌‌ها شده‌است. ... در حال حاضر مقامات آذری چون نمی‌توانند از زیر بار مساعدت‌های خود به سازمان‌های جاسوسی بیگانه فرار کنند، لذا با فرار به جلو اعلام می‌کنند که تیم‌های تروریستی وابسته به ایران را بازداشت کرده‌ایم. »

او گفت که ایران از مدت‌ها پیش می‌داسنته موساد و سیا در آذربایجان هستند و می‌دانست حضورشان الکی نیست و برای کار تروریستی است. او تاکید کرد که آذربایجان باید پاسخگوی کارهایش باشد و عاملانشان را از مرزهای ایران دور کند.

« همکاری آذربایجان با سازمان‌های جاسوسی آمریکا و اسرائیل به ضرر آذری‌هاست و ما به نتایجی دست یافته‌ایم که مقامات آذربایجان باید به آن پاسخگو باشند. »

او با دوست و برادر خواندن ایران و آذربایجان گفت باید عاملان سیا و موساد را از کشورشان بیرون کنند و ما با آذربایجان مشکلی نداریم.


منابع