نمایندگان ادوار مجلس خطاب به مردم ایران:به هر شیوه‌ای اعتراض کنید

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
پنج‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۸۹، ۳ مارس ۲۰۱۱، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

مجمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای از مردم ایران خواست در روزهای پایانی سال، به هر شکل ممکن اعتراض خود را به حاکمیت نشان دهند. این تشکل که از نمایندگان مردم ایران در دوره‌های گوناگون مجالس شورای اسلامی پس از انقلاب تشکیل شده است، در بیانیه‌ای خطاب به مردم ایران آورده است:

« پس از کودتای انتخاباتی خردادماه سال گذشته با اراده شما کلید خورد. عاملان کودتا ، در پاسخ به اعتراض مسالمت آمیز میلیونها نفر که با شعار"رای من کجاست"؟ به خیابان آمده بودند آنها را به گلوله بستند، و دهها نفر را به شهادت رساندند. هزاران نفر از معترضین را بازداشت و زندانی کردند، هزاران نفر را از کار اخراج و باعث مهاجرت ناخواسته بسیاری از کشور شدند »

این نمایندگان، با اشاره به سوء مدیریت حاکمیت کنونی و سیاست‌های غلط داخلی، به بحران‌های بی‌سابقه، سوء مدیریت روابط خارجی که به «ماجراجویی» تعبیر شده، بیکاری و عدم پرداخت حقوق کارگران و ایجاد محدودیت برای اقوام و مذاهب، حاکمیت را متهم به کنارگذاشتن قوانین آئین دادرسی و بازداشت غیرقانونی رهبران جنبش سبز و همسرانشان کرده‌اند.

آنان همچنین با اشاره به نقض قانون اساسی توسط حاکمیت و دستگیری گسترده رهبران جنبش و نمایندگان مردم در مجالس دوره‌های مختلف، از مردم خواسته‌اند تا نسبت به اعتراض به حاکمیت در خصوص دستگیری و شکنجه بازداشت شدگان اقدام کنند.


منابع

‎«‏بیانیه مجمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی در محکومیت زندانی کردن رهبران جنبش سبز ملت ایران و استمداد از ملت برای اعتراض». ‏نوروز نیوز، ‏۳ مارس ۲۰۱۱