نتایج کل آراء انتخابات اتاق تهران اعلام شد

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۳، ۱۱ مارس ۲۰۱۵، ۰۳:۰۵:۵۲ ب.ظ.


از جذابیت‌های این دوره از انتخابات اتاق بازرگانی تهران عدم پیروزی کاندیدایی بود که فقط با اختلاف ۱ رأی نتوانستند از گروه خودشان بالا بیایند.

گروه بازرگانی

شانزده نفر در گروه بازرگانی توانستند پیروز شوند، حمید حسینی نیز رتبه ۱۷ گروه بازرگانی بود که با اختلاف بیست و دو رأی فرصت حضور در اتاق را از دست داد.

گروه معدن

چهار نفر گروه معدن عبارت‌اند از: پدرام سلطانی، فریال مستوفی، مرتضی لطفی، سید بهادر احرامیان.

در میان کاندیداهایی که در گروه معدن نتوانستند رأی لازم برای حضور در اتاق بازرگانی را بیاورند چهره‌هایی مانند حمیدرضا عارف، علاءمیرمحمد صادقی و مهرداد اکبریان به چشم می‌خورد که با اختلاف رأی بیش از پنجاه رأی از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

علاءمیرمحمدصادقی، عضو برجسته حزب موتلفه و محمدرضا بهر امن رییس خانه معدن که هر ۲ سابقه زیادی در اتاق بازرگانی دارند، نتوانستند در بین چهار منتخب بخش معدن باشند تا ۲ چهره جدید به نام‌های مرتضی لطفی و سید بهادر احرامیان جایگزین آن‌ها شوند.

کشاورزی

در این دوره شش نفری که موفق شدند در لیست تازه‌وارد شده کشاورزی حضور پیدا کنند عبارت‌اند از: احمد صادقیان، حامد واحدی، کاوه زرگران، مهدی معصومی اصفهانی، حسن فروزان فرد، علیرضا خائف.

همگان فکر می‌کردند محمدرضا بهزادیان نژاد که دور قبل، رد صلاحیت شده بود در بخش کشاورزی شرکت کرده تا بتواند بارأی ۱ این بخش به اتاق راه پیداکرده و سودای ریاست را نیز داشته باشد. اما در کمال ناباوری، او مغلوب شد تا نتواند به اتاق راه پیدا کند. چهره شناخته‌شده این گروه محمدرضا بهزادیان بود که با اختلاف سی و شش رأی از گروه کشاورزی اتاق بازرگانی تهران جا ماند.

گروه صنعت

چهارده نفر گروه صنعت عبارت‌اند از: محسن خلیلی عراقی، مهدی جهانگیری، علی شمس اردکانی، مهدی پور قاضی، سید محمد اتابک، کوروش پرویزیان، سید حسین سلیمی، محسن مهر علیزاده، رضا پدیدار، حمیدرضا صالحی، محمود نجفی، محمدحسین برخوردار، علیرضا کلاهی صمدی، احمد کیمیایی.

نفر ۱۵ این گروه مسعود شنتیایی فقط با اختلاف ۱ رأی از گروه صنعت اتاق بازرگانی تهران جا ماند.

وضعیت آرا در انتهای این گروه به شکل زیر است:

رضا پدیدار = ۶۶۹

حمیدرضا صالحی = ۶۵۷

محمود نجفی = ۶۴۵

محمدحسین برخوردار = ۶۳۸

علیرضا کلاهی صمدی = ۶۳۷

احمد کیمیایی = ۶۳۶

مسعود شنتیایی = ۶۳۵

نصرالله محمدحسین فلاح = ۶۳۳منابع