نامه منتسب به خانواده ژاله: نمی‌گذاریم از خون صانع فتنه دیگری خلق کنند

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۸۹، ۲۱ فوریه ۲۰۱۱، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

خانواده صانع ژاله که در جریان وقایع ۲۵ بهمن با شلیک مستقیم گلوله توسط عناصر مجهول کشته شده بود و اخبار متعارضی از موضعگیری اعضای این خانواده منتشر شده بود به انتشار نامه‌ای سرگشاده پرداختند. این نامه روز ۱ اسفند و همزمان با اقدام جنبش سبز برای تحرکات مجدد که با عنوان گرامیداشت هفتم ژاله و مختاری(جانباخته دیگر ۲۵ بهمن) انجام می‌گرفت منتشر شد.

نامه اینگونه آغاز می‌شود: بار دیگر دست جنایتکار آمریکا، انگلیس و اسرائیل از آستین فتنه‌گران و منافقین کوردل درآمد و یکی از فرزندان ایران اسلامی، حافظ قرآن، دانشجو و هنرمند بسیجی متعهد صانع ژاله را به شهادت رساندند.

پس از آن بیان می‌شود که ما به عنوان خانواده آن جانباخته مطالب نامه را جهت تنویر افکار عمومی منتشر می‌کنیم.

در ادامه این نامه ضمن بیان اینکه ما خانواده ژاله از ابتدای انقلاب پشتیبان خط امام و رهبری آیت الله خامنه‌ای بوده‌ایم و هستیم می آید: هیچ‌گاه از آرمان‌های امام و انقلاب فاصله نگرفته و نمی‌گیریم و خود را سرباز ولایت می‌دانیم.

خانواده ژاله تأکید می‌کنند: اجازه نخواهیم داد فتنه‌گران کوردل از خون پاک و مطهر شهیدمان سوء استفاده کرده و فتنه‌ دیگری خلق کنند و بدین وسیله تنفر و انزجار شدید خود را از سران فتنه و حامیان منافق آنان اعلام کرده و آنان را در شهادت فرزندمان مسئول می‌دانیم.

این نامه در انتها از حاضرین در تششیع صانع از جمله عموم مردم، نمانیدگان مجلس، ائمه جمعه و جماعات، روحانیت و بسیجیان قدردانی می‌کند.

منابع

‎«‏نامه سرگشاده خانواده شهید صانع ژاله خطاب به ملت». ‏آفتاب، ‏۱ اسفند ۸۹  ‎«‏نامه خانواده شهید ژاله به ملت ایران». ‏تابناک، ‏۱ اسفند ۸۹