پرش به محتوا

نامه فاطمه كروبی به علی لاريجانی

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۸۹، ۱۶ فوریه ۲۰۱۱، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

فاطمه کروبی با انتشار نامه‌ای خطاب به علی لاریجانی، ادعا کرد که شب قبل جمعی - که آنها را اراذل و اوباش خواند- در مقابل محل سکونتش تجمع کرده بودند و به انتقاد از آنها پرداخت. وی هم‌چنین اظهار داشت که نمایندگان مجلس به جای قانونگذاری، اقدام به صدور حکم اعدام یاران آیت‌الله خمینی می‌کنند. او تجمع گروه مزبور را سازمان یافته دانست و شعارهای آنان را در حمایت از رهبری و برعلیه آقایان مهدی کروبی، میرحسین موسوی، علی‌اکبر هاشمی‌رفسنجانی و سیدمحمد خاتمی عنوان کرد.

فاطمه کروبی در بخشی از این نامه آورده‌است: «امروزه پذیرفته‌ام در نظامی که بیشترین نقش را در دوران مبارزه و شکل گیری آن داشتیم، دیگر حقی برای زیستن ساده هم نداریم.... آقای کروبی همان مرد ثابت قدم دوران مبارزه و فردی که امام او را دوست خوب خود و مجاهد صف اسلام نامید، بارها اعلام کرده‌است که آماده محاکمه در هر دادگاه علنی و پرداختن هر هزینه‌ای برای اصلاح ویرانی‌های امروز این نظام است. پس آزموده را آزمودن خطاست»

فاطمه کروبی در این نامه عنوان کرد که از پنجشنبه گذشته در حصر کامل نیروهای امنیتی بوده، فرزندانش را به منزل راه نمی‌دهند، خطوط تلفن منزل قطع است و حتی حق درمان نیز ندارد. او از علی لاریجانی خواسته‌است با توجه به تمسک وی به قانون گرایی، مبانی قانونی چنین اقداماتی را اعلام کند.

گفتنی است که روز سه شنبه ۲۶ بهمن جمعی از نمایندگان از جمله تعدادی از اعضای فراکسیون اقلیت به ایراد نطق پیرامون وقایع ۲۵ بهمن پرداخته بودند. هم‍چنین جمع نمایندگان و فراکسیون اقلیت دو بیانیه در انتقاد از مسائل ۲۵ بهمن منتشر کردند.

منابع

‎«‏بیانیه فراکسیون اقلیت مجلس در واکنش به مسائل ۲۵ بهمن». ‏آفتاب، ‏۲۶ بهمن ۸۹  ‎«‏مطالبه ملت از دستگاه قضا: برخورد قاطع با سران فتنه». ‏ایرنا، ‏۲۶ بهمن ۸۹