پرش به محتوا

موشک بهینه‌سازی شده هاگ با موفقیت کامل آزمایش شد

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۸۹، ۱۹ ژانویه ۲۰۱۱، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.
موشک هاگ

سامانه موشکی زمین به هوای ارتفاع متوسط هاگ که توسط متخصصان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) بهینه‌سازی شده است، در کنار مراکز هسته‌ای خنداب با موفقیت آزمایش شد و هدف مورد نظر را مورد اصابت قرار داد.

سرهنگ فرمهینی معاون عملیات قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) هدف از شلیک موشک بهینه‌سازی شدهٔ هاگ را ارزیابی میزان آمادگی سامانه‌های موشکی مستقر در اطراف مراکز حساس و حیاتی کشور ایران اعلام کرد و گفت:

« بررسی میزان کارایی این سامانهٔ پدافندی اعم از بخش موشکی و راداری و همچنین ارتقای سطح مهارت و دانش کارکنان عملیاتی و فنی در مراحل مختلف، از اهداف شلیک این سامانه پر قدرت پدافند موشکی برد متوسط است. وی همچنین افزود: آزمایش سامانه‌های پدافندی بهینه‌سازی شده به منظور ارتقای توانمندی های دفاعی و افزایش میزان آمادگی در عرصه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در دستور عملیاتی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) قرار دارد و چنین ارزیابی‌هایی به صورت دوره‌ای در سرتاسر کشور انجام خواهد شد. »

وی موفقیت شلیک موشک بهینه سازی شده هاگ و انهدام هدف مورد نظر را نشان از آماده‌به‌کاری لحظه‌ای کارکنان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) در دفاع از حریم هوایی کشور دانست و گفت مدافعان آسمان ولایت در قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) در آمادگی کامل دفاعی به سر می‌برند.

منابع

‎«‏موشک بهینه سازی شده هاگ با موفقیت کامل شلیک شد». ‏خبرگزاری ایرنا، ‏۲۹/۱۰/۱۳۸۹ ساعت ۱۱:۰۰  ‎«‏تست گرم موشک هاگ در حوالی اراک». ‏خبرگزاری تابناک، ‏۲۹/۱۰/۱۳۸۹ ساعت ۱۱:۲۶  ‎«‏شلیک موفقیت‌آمیز سامانه موشکی “هاگ ” در مراکز هسته‌ای خنداب». ‏خبر۲۴، ‏۲۹/۱۰/۱۳۸۹