پرش به محتوا

منوچهر متکی در سنگال، برکناری در تهران

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
شنبه ۲۲ آبان ۱۳۸۹، ۱۳ نوامبر ۲۰۱۰، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

محمود احمدی‌نژاد در حکمی با برکنار کردن وزیر خارجه، رئیس سازمان انرژی اتمی را بعنوان سرپرست این وزارتخانه کشور منصوب کرد.

به گزارش خبرنگار تابناک، محمود احمدی‌نژاد در حکمی علی‌اکبر صالحی را به عنوان سرپرستی وزارت امور خارجه منصوب کرد و در نامه‌ جداگانه‌ای از زحمات و خدمات منوچهر متکی در دوران تصدی مسئولیت وزارت خارجه قدردانی کرد.

در احکام صادره که در پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، منتشر شده آمده است:

جناب آقای دکتر علی‌اکبر صالحی

نظر به تعهد و دانش و تجربیات ارزنده و به استناد اصل یکصد و سی و پنج قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و براساس این حکم به سمت ْسرپرستی وزارت امور خارجه منصوب می‌گردید.

امید است با استعانت از خداوند متعال در انجام وظایف محوله موفق باشید. محمود احمدی‌نژاد

در حکم وی برکناری متکی نیز آمده است: جناب آقای منوچهر متکی سلام علیکم؛ بدینوسیله از زحمات و خدمات جنابعالی در دوران تصدی مسئولیت وزارت امور خارجه تشکر و قدردانی می‌کنم. امیدوارم این زحمات در پیشگاه خداوند مأجور باشد و جنابعالی نیز در کلیه مراحل زندگی و خدمت به مردم عزیز میهن اسلامی موفق و موید باشید. عزت و سعادت جنابعالی را از خداوند منان خواستارم. محمود احمدی‌نژاد

گفتنی است، این برکناری در حالی است که منوچهر متکی به عنوان وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران هم اکنون به منظور ابلاغ پیام احمدی نژاد به رئیس جمهور سنگال در این کشور به سر می برد.

منابع

‎«‏منوچهر متکی در سنگال، برکناری در تهران». ‏تابناک، ‏۲۲ آذر ۱۳۸۹