مفتی کل عربستان: تظاهرات در کشورهای عربی از سوی دشمنان اسلام طراحی شده است

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۸۹، ۵ فوریه ۲۰۱۱، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

شیخ عبدالعزیز آل شیخ مفتی کل عربستان در خطبه‌های نماز جمعه این کشور در واکنش به تظاهرات اعتراض‌آمیز مردمی مصر و دیگر کشورهای عربی آن‌ها را تلاشی برنامه ریزی شده از سوی دشمنان اسلام علیه ملت‌های عرب دانست و تاکید کرد که دشمنان امت عرب قصد دارند با ایجاد بلوا و آشوب و تبدیل کشورهای بزرگ عربی به کشورهای کوچک، آن‌ها را در برابر دشمنان اسلام ضعیف کنند.

وی خطاب به جوانان این کشور برگزاری هر گونه تظاهرات اعتراض آمیز را امری ناخوشایند و پیامدهای آن را برای جوامع اسلامی و عربی، ایجاد خونریزی‌، غارت اموال مسلمین‌، رعب و وحشت در جامعه و تجاوز به ناموس مردم دانست.

وی با اشاره به اینکه دشمنان اسلام اهداف شومی را در کشورهای عربی منطقه دنبال می‌کنند یاد آور شده‌است: راهپیمایی‌های اعتراض آمیزی که هم اینک در برخی از کشورهای اسلامی در جریان است از سوی دشمنان اسلام طراحی و برنامه ریزی شده‌اند.

آل شیخ خواستار بیداری و هوشیاری در برابر مکر و نیرنگ دشمنان که هدفشان ضربه زدن به امت عرب و سیطره بر مقدرات کشورهای اسلامی و تحقق مقاصد پلید خود در منطقه‌است شد.

وی برخی رسانه‌ها را به پخش صحنه‌های خلاف واقعی از تظاهرات مردم در کشورهای عربی متهم کرده و ضمن انتقاد از ان‌ها اظهار داشت که این رسانه‌ها با هدف تشویش اذهان عمومی تلاش دارند جوامع عربی را به هرج و مرج و آشوب سوق و دو دستگی سوق دهند.

منابع

‎«‏مفتی کل عربستان تظاهرات در کشورهای عربی را تلاشی از سوی دشمن دانست!». ‏ایرنا، ‏۱۵ بهمن ۸۸