پرش به محتوا

فیروزآبادی: ژنرال‌ها و فرماندهان کشورهای اسلامی در مقابل ملت‌هایشان نایستند

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۸۹، ۲۰ فوریه ۲۰۱۱، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

فیروزآبادی رییس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به انقلاب اسلامی ایران و تاثیر آن بر مردم دیگر کشورها با تاکید بر کشورهایی که اکنون در آن اعتراضاتی آغاز شده اظهار داشت: ظرف سی‌سال دلهای این ملت‌ها با فرهنگ استقلال و آزادی و به تعداد روزهای عمرشان با شعار قرآن کریم و ندای الله‌اکبر، لااله‌الاالله‌ و محمد رسول‌الله پیوند خورده‌است. این ملت‌ها را نمی‌توان و نمی‌شود با گلوله متوقف کرد. این مردم را با تجهیزات کارآمد در خطوط مرزی نمی‌شود متوقف کرد، این مردم براساس انگیزه الهی و ملی و انگیزه آزادی‌خواهی به حرکت درآمده‌اند.

وی رابطه نیروهای مسلح کشورهای اسلامی با ملت آنها را رابطه‌ای محکم دانسته و بیان اشت: اکنون که ملت‌های اسلامی در کشورهای منطقه به حرکت درآمده و خواهان استقلال، آزادی و مردم‌سالاری اسلامی هستند بجاست به حمایت بدنه این ارتش‌های مسلمان و این فرزندان ملت در این خواسته‌های موجه و هماهنگ کردن خود با آن توجه شود. وی خطاب به فرماندهان ارتش این کشورها گفت: از سرنوشت ژنرالهای معدوم شده پس از انقلاب اسلامی و ژنرال‌های صدام حسین پس از سقوط او درس بگیرند. وی از وابستگی حاکمان کشورها که به تحقیر ملتشان می‌انجامد و پس از آن حتی موجب جهت دهی ارتش برای سرکوب مردم می‌شود صحبت و سپس فرماندهان ارتش را در زمان شاه در دو دسته کلی دانست. یک دسته که به دستور از سفارت بیگانه دستور سرکوب مردئم را می‌گرفتند و دسته دیگر که برای رسیدن کشور به آرامش دست به این عمل می‌زدند. وی خطاب به دسته دوم گفت: ژنرالهایی که می‌خواهند به کشور کمک کنند و از تمامیت ارضی و خاک خود در این برهه در برابر تجاوز به مرزهای کشورشان دفاع و آن را حفظ کنند؛ این‌ها بدانند که حرکت مردم در کشورهای اسلامی یک حرکت سیاسی مقطعی نیست، یک حرکت بی‌ریشه نیست و حرکتی تحریک‌کننده که دست خارجی در آن باشد، نیست.

وی از آوراه شدن ژنرالهای شاه بعد از پیروزی انقلاب سخن راند و گفت: اکنون که می‌گویم این ژنرال‌ها از انقلاب اسلامی ایران درس بگیرند، به خاطر همین است که ژنرالها و فرماندهان کشورهای اسلامی به این سرنوشت شوم بیاندیشند، با ملتشان درگیر نشوند و سلاحشان را در حفاظت مرزها و در جلوگیری از نفوذ دشمنان استکباری و صهیونیستی بکار بگیرند.

وی در انتها عرضه داشت که: ما در جمهوری اسلامی ایران، همه‌ کشورهای اسلامی را آزاد و مستقل و زیر پرچم خودشان می‌خواهیم..ما می‌خواهیم ملت‌های مسلمان خودشان باشند و فرماندهان نظامی در اتصال و پیوستگی مردم، کشورشان را اداره کنند.

فیروزآبادی همچنین از حضور مردم در راه‌پیمائی ۲۲ بهمن‌ماه قدردانی کرده و این حرکت را نشانه عزت، همت و فهم بزرگ سیاسی مردم برشمرد. وی افزود: این حرکت عظیم به یقین موجبات تعالی روحیه و اقتدار نظام و نیروهای مسلح را فراهم می‌آورد.


منابع

‎«‏هشدار فیروزآبادی به ژنرالها و فرماندهان ارتش کشورهای مسلمان». ‏مهر، ‏۳۰ بهمن ۸۹  ‎«‏ژنرال‌ها و فرماندهان کشورهای اسلامی در مقابل ملتهایشان نایستند». ‏ایرنا، ‏۳۰ بهمن ۸۹  ‎«‏ملتی که براساس انگیزه الهی و ملی و انگیزه آزادی‌خواهی به حرکت درآمده توقف ناپذیر است». ‏سپاه نیوز، ‏۳۰ بهمن ۸۹