پرش به محتوا

فاطمه معتمدآریا برنده جایزه سینمایی هانری لانگ لوا شد

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
سه‌شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۰، ۳۱ ژانویه ۲۰۱۲، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.


جایزهٔ معتبر سینمایی هانری لانگ لوا شامگاه دوشنبه در حاشیه جشنوارهٔ جهانی فیلم ونسن در پاریس به فاطمه معتمدآریا اهدا شد. در بیانیهٔ اعلام اهدای جایزه به این بازیگر آمده‌است :

« این جایزه به پاس تلاش‌های فاطمه معتمدآریا در راستای ارتقای حرفه سینما، تعهد و حفظ حرمت هنر و تلاش‌های فرهنگی به این بازیگر سینمای ایران تقدیم می‌شود. »

جایزه هانری لانگ لوا که منتقد فیلم و از چهره‌های برجسته سینمایی و بنیان‌گذار سینماتک و مرکز آرشیو فیلم در فرانسه‌ است هر ساله به خاطر تلاش در راستای ارتقاء حرفه سینما، حفظ ارزش‌های فرهنگی حرفه بازیگری و تعهد و حفظ حرمت روح هنر سینما به یک بازیگر اهدا می‌شود.

فاطمه معتمدآریا در صحبت‌های خود پس از دریافت جایزه گفت:

« همهٔ ما امشب دلیلی مشترک برای با هم بودن داریم. بی آنکه بی اندیشیم به چه زبانی حرف می‌زنیم و در کدام کشور زندگی می‌کنیم و از کجای جهان به اینجا آمده‌ایم. بی آنکه بگوئیم در سرزمین مان سیاست مداران چه چیز را بین خودشان بده بستان می‌کنند. ما صلح، آرامش و زیبایی را بین خودمان تقسیم می‌کنیم و سهم خودمان را هم بر می‌داریم. »

وی چهار ماه پیش نیز توانسته بود برای بازی در فیلم اینجا بدون من از جشنواره مونترال، جایزه بهترین بازیگر زن را دریافت کند.


منابع