فاضلی رئیس موقت اتاق اصناف ایران شد

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۹ ژوئن ۲۰۱۴، ۰۴:۳۰:۰۰ ق.ظ.


قاسم نوده فراهانی، رییس اتاق اصناف ایران، روز ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ از ریاست اتاق اصناف کشور کناره گیری کرد، در نتیجه پس از رای گیری داخلی هیات رئیسه اتاق اصناف کشور، علی فاضلی با ۷ رأی به مدت دو ماه رئیس اتاق اصناف کشور شد. برگزاری این انتخابات به صورت داخلی و به دلیل استعفای قاسم نوده فراهانی، رئیس سابق اتاق اصناف ایران و تغییر نماینده دولت در این نهاد غیردولتی، انجام شد.

نعمت‌زاده وزیر صنعت هرگونه دخالت وزارت صنعت را در انتخابات اتاق اصناف رد کرد و تأکید کرد که وزارتخانه متبوعش صرفاً بر انتخابات نظارت داشته است.

رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به برگزاری جلسه این کمیسیون گفت: با توجه به دعوت کمیسیون از وزیر صنعت، معدن و تجارت برای ادای توضیح در مورد دخالت وزارتخانه صنعت در انتخابات اتاق اصناف ایران، نعمت‌زاده در کمیسیون حضور یافت.

زارع با اشاره به اینکه نعمت‌زاده به‌همراه معاون خود و مدیرکل دفتر اصناف و بازاریان وزارت صنعت، معدن و تجارت در جلسه حضور یافته بود، ادامه داد: وزیر صنعت با رد هرگونه دخالت این وزارتخانه در روند انتخابات اتاق اصناف ایران تأکید کرد که ما صرفاً بر انتخابات نظارت داشتیم.

قرار است تا شهریورماه با برگزاری انتخابات سراسری رئیس اتاق اصناف کشور به مدت چهار سال انتخاب شود.


منابع