علی کفاشیان در پست ریاست فدراسیون فوتبال باقی ماند

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۰، ۴ مارس ۲۰۱۲، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

امروز انتخابات پست ریاست فدراسیون فوتبال ایران در حالی برگزار گردید که علی کفاشیان توانست در مرحلهٔ دوم رای‌گیری و با کسب آرای لازم به مدت ۴ سال دیگر در سمت ریاست این فدراسیون باقی بماند.

در مرحله نخست رای‌گیری علی کفاشیان ۳۹ رای، حسین قریب ۲۳ رای و عزیزمحمدی ۱۱ رای از آرای ماخوذه را کسب کردند که در نتیجه رای‌گیری به دور دوم کشیده شد و کفاشیان و قریب به مرحله بعدی راه یافتند. در مرحلهٔ دوم رای‌گیری علی کفاشیان با کسب ۴۷ رای توانست حسین قریب را با کسب تنها ۲۵ رای پشت سر بگذارد و مجدد در سمت خود ابقا شود. در این مرحله یک رای نیز باطله اعلام گردید.

از حواشی این انتخابات می‌توان به ادعای محمد عباسی وزیر وزارت ورزش و جوانان در دادن رای سفید اشاره کرد اما پس از شمارش آراء معلوم شد وی به گفته خود عمل نکرده و رای سفید به صندوق نینداخته‌است.

همین‌طور کفاشیان در دور دوم رای‌گیری به حضار اعلام کرد:

« چون در این انتخابات آقای قریب هم هستند من عرض می‌کنم کسانی که در دور اول به من رای دادند در مرحله دوم آقای قریب را انتخاب کنند. ایشان مدیری توانمند هستند و من این حرف را زدم چون دلم می‌خواهد فوتبال ایران پیشرفت کند. »

که صحبت‌های وی با اعتراض شدید امیر عابدینی توأم گشت که وزیر ورزش با اعلام محدودیت وقت از ادامه اعتراض‌های عابدینی جلوگیری کرد اما این بار کفاشیان رو به حضار گفت:

« من باز هم تاکید می‌کنم که انصراف نداده‌ام اما برای پیشرفت فوتبال این حرف را زدم. »


منابع