صعود استقلال و سپاهان به مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
سه‌شنبه ۲۷ مهر ۱۳۸۹، ۱۹ اکتبر ۲۰۱۰، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

در سری مسابقات جام حذفی فوتبال ایران تیمهای استقلال و سپاهان با پیروزی‌های پرگل مقابل میزبانان خود به دور بعدی جام حذفی صعود کردند. استقلال در همدان با نتیجه ۴-۱ پاس همدان را شسکت داد. گلهای استقلال را در این بازی مجتبی جباری(دو گل، ۱ پنالتی ۱۵و ۲+۹۰) و حنیف عمران‌زاده(۶۹) و پژمان منتظری (۸۶) بثمر رساندن و تک گل پاس همدان هم توسط پژمان منتظری مدافع استقلال در دقیقه ۱+۴۵ وارد دروازه خودی شد. استقلال در دور بعدی با شاهین بوشهر دیدار میکند. شاهین بوشهر با انصراف پیام مشهد به دور بعدی صعود کرد.

در تبریز نیز تیم سپاهان اصفهان با نتیجه ۳-۱ ماشین‌سازی تبریز را شکست داد. در رشت داماش ۳ بر ۱ سایپا را از پیش رو برداشت. فولاد ۲ بر ۱ سپیدرود رشت را شکست داد. شهرداری بند عباس نیز با نتیجه مشابه ۲-۱ صبا قم را از پیش رو برداشت. ملوان هم در بوشهر با نتیجه ۳-۲ ایرانجوان بوشهر را مغلوب کرد. مس کرمان در خانه با یک گل مغلوب تیم دسته یک فولاد نطنز شد. پیکان در قزوین در ادامه روند ناکامی خود با مربی جدیدش حمید علی‌دوستی نیز در ضربات پنالتی ۴ بر ۲ مغلوب تیم دسته اولی صنعتی کاوه تهران شد. این بازی در وقتهای قانونی و اضافی بدون گل پیگیری شد.

پیش از این نیز تیمهای صنعت نفت آبادان، مقاومت سپاسی شیراز و پیام مشهد از شرکت در جام حذفی انصراف داده بودند.

بدین ترتیب در مرجله یک هشتم نهایی جام حذفی تیمهای سپاهان اصفهان با راه آهن شهر ری - فولاد اهواز با شهرداری بندرعباس - ایران جوان بوشهر با فولاد نطنز - استقلال تهران با شاهین بوشهر - داماش گیلان با برنده بازی پرسپولیس با نفت محمود آباد - نفت مسجد سلیمان با برنده عمران کیش و استیل آذین - تراکتور سازی تبریز با برنده دیدار شهرداری تبریز با بهینه راهبر آباده - صنعتی کاوه تهران با برنده دیدار ذوب آهن اصفهان با شهرداری یاسوج باهم دیدار میکنند. هنوز زمان از مسابقات اعلام نشده است.


منابع

‎«‏صعود آبی‌ها به جمع شانزده تیم پایانی جام حذفی». ‏