پرش به محتوا

صدرنشینی استقلال با برد جنجالی

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
یکشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۰، ۲۹ ژانویه ۲۰۱۲، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.


در حساس‌ترین بازی هفته بیست و سوم لیگ برتر فوتبال که بین تیم‌های اول و دوم جدول در ورزشگاه یادگار امام شهر تبریز و به قضاوت محسن ترکی بین استقلال تهران و تراکتور سازی برگزار گردید، استقلال توانست با ۲ گل که هر دو از روی نقطه پنالتی و توسط مجتبی جباری در دقایق ۴۳ و ۹۵ به ثمر رسید از سد تراکتور گذشته و با ۴۶ امتیاز جایگاه خود را در صدر جدول تثبیت کند.

قضاوت این بازی حواشی زیادی را در پی داشت و در هر دو صحنه پنالتی و گل داور بازی تاثیرگذار ظاهر شد، در گل اول محسن ترکی با اعلام هند عمد احسان حاج‌صفی در محوطهٔ جریمه ضمن اخراج وی اولین پنالتی را به نفع استقلال اعلام کرد که این تصمیم اعتراض شدید امیر قلعه‌نویی و سایر نیمکت نشینان تراکتور را به دنبال داشت. در وقت‌های تلف شده نیمه دوم نیز ترکی خطای مدافع تراکتور را برروی فریدون زندی اعلام و استقلال دومین پنالتی خود را بدست آورد که جباری توانست هر دو را به گل تبدیل کند.

حواشی بازی به همین جا ختم نشد، هواداران تراکتورسازی پس از پنالتی مشکوک و گل اول بازی با هر سوت محسن ترکی شعار "پنالتی پنالتی" سر می‌دادند. پس از به ثمر رسیدن پنالتی دوم هواداران تراکتور که نیمی از آنها از دقیقه ۸۰ ورزشگاه را ترک کرده بودند، حدود ۵۰۰۰ صندلی ورزشگاه را کنده و به زمین پرتاب کردند و باعث شدند در ورزشگاه یادگار امام تبریز از سکوها باران صندلی ببارد و محسن ترکی و سایر اعضای تیم داوری مجبور شدند در خاتمه بازی با حفاظت عوامل انتظامی زمین بازی را ترک کنند.

در پایان بازی نیز هواداران تراکتور شعارهایی علیه فدارسیون فوتبال، کمیته داوران و محسن ترکی سردادند.

در گفتگویی که کارشناس داوری خداداد افشاریان با خبرگزاری مهر انجام داده پنالتی اول و اخراج بازیکن تراکتور را اشتباه داوری دانسته‌است.


منابع