پرش به محتوا

شایعه غیراخلاقی درگذشت علی نصیریان

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۸۹، ۷ نوامبر ۲۰۱۰، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

برخی سایت‌های خبری روز شنبه ۱۵ آبان ماه در شیطنتی آشکار با فرستادن مطلبی بر روی فضای وب، با تیتری گمراه کننده خبر از مرگ علی‌نصیریان، بازیگر پیشکسوت و سرشناس سینما، تئاتر و تلویزیون ایران دادند.

به گزارش خبرآنلاین، خبر فوق برای مدتی در صدر خبرهای پر بیننده این سایت‌ها قرار گرفت این تنها ظاهر ماجرا بود زیرا کاربران پس از باز کردن صفحه خبر که با تیتر «علی نصیریان درگذشت» تنظیم شده بود، متوجه می‌شدند منظور از علی نصیریان فردی است که تنها مشابهتی اسمی با این بازیگر دارد و قضیه از اساس جور دیگری است. به این نحوه تنظیم خبر توجه کنید:

«اگر بفهمید علی نصیریان بازیگر زبردست «هزار دستان» در جاده پرخطر اندیمشک - اهواز به همراه زن و فرزند جان خود را از دست داده چه واکنشی نشان می‌دهید؟ واکنش مسئولین نسبت به این خبر چه می‌تواند باشد؟ احتمالاً مسئولان خوزستانی با فشارهای بی‌امان مواجه شده و در نطق‌های غرای خود ضمن تسلیت، خواهند گفت که مقصران را مجازات می‌کنند.

به گزارش فرهنگ جنوب، علی نصیریان واقعا دیروز در تصادف جان خود را از دست داد اما این علی نصیریان آن علی نصیریان بازیگر نیست بلکه استاد دانشگاه آزاد اندیمشک بود که در اثر سانحه رانندگی در جاده اندیمشک به اهواز، مرگ دلخراشی داشت به گونه‌ای که نه جسد او قابل شناسایی بود نه جسد کودک چندساله‌اش و تنها از روی مدرک شناسایی به دست آمده تشخیص هویت شدند. این مرگ دلخراش حتی به گوش مسئولان خوزستانی هم نرسید چه برسد به مجازات عاملین و قاصرین!

آقایان مسئول! حتما باید شخصیت مهم و مشهوری در جاده‌های خوزستان بمیرد که شما اقدامی کنید!»

اتفاقی که در جاده اندیمشک به اهواز افتاد به راستی جگرخراش بود اما دوستان و همکارانی که با این نحوه تنظیم خبر و استفاده از تیترهای گمراه کننده پنجه بر قلب خانواده و دوستداران افرادی چون علی نصیریان می‌کشند مجازات‌شان چیست!؟

منابع

‎«‏شایعه غیراخلاقی درگذشت علی نصیریان». ‏تابناک، ‏۱۶ آبان ۱۳۸۹