پرش به محتوا

سیدعلی خامنه‌ای:نگذارید استکبار حرکت عظیم ملت‌ها را مصادره کنند

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۸۹، ۲۱ فوریه ۲۰۱۱، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

سیدعلی خامنه‌ای صبح امروز دوشنبه در دیدار جمعی از مردم، سفرا و نمایندگان کشورهای اسلامی، مسئولان کشوری و لشکری، میلاد محمد پیامبر اسلام و همچنین جعفر صادق را به ایرانیان، تبریک گفت.

او با بیان اینکه «بشارت‌های الهی با این ولادت به چشم مردم آن دوران آمد»، افزود: «کنگره کاخ‌های پادشاهان ظلم، ویران و آتشکده‌ها خاموش شد و مقدسات خرافی به قدرت الهی در مناطق مختلفی از عالم از میان رفت.»

خامنه‌ای با بیان اینکه جهل و کوتاه‌بینی انسان‎ها، ما را عقب انداخته‌است، گفت: هر چه تاریخ به جلو برود، معرفت و ظرفیت انسانها برای فهمیدن بیشتر و بهره‌مندی از نور حیات و زندگی بیشتر می‌شود. خامنه‌ای با بیان اینکه امروز نشانه‌های این فهم بیشتر را مشاهده می‌کنیم، افزود: امروز دنیا در زیر بار سنگین تحمیلات تمدن مادی به ستوه آمده و به دنبال راه نجات است. او همچنین گفت آنچه از بیداری در برخی از کشورهای اسلامی مانند مصر و تونس مشاهده می‌شود نشانه‌ای از به ستوه آمدن بشریت است. خامنه‌ای افزود: مستکبران عالم در زندگی، اقتصاد، فهم و بینش مردم دخالت کرده و آنها را به بیراهه می‌کشانند که در نتیجه آن، زندگی، فضای تاریک می‌یابد و چنین فضایی با فطرت انسانها سازگاری ندارد.

وی اظهار داشت: سرانجام فطرت انسانها بیدار می‌شود؛ همان چیزی که اکنون در دنیا رخ می‌دهد.

خامنه‌ای با ادعای اینکه دنیای غرب که اسیر تسلط مادی شده نیز به ستوه آمده‌است گفت: اگر ما مسلمانان می‌توانستیم اسلام را درست به دنیا معرفی کنیم به طور حتم جهان به اسلام یک گرایش همگانی و عمومی پیدا می‌کرد. او با ادعای اینکه «ضعف و اشکال در ما است»، در ادامه افزود: باید خود را اصلاح و درست کنیم؛ امروز به برکت اسلام ملتها بیدار شده‌اند و این بیداری در همه سطوح دنیای اسلام قابل مشاهده‌است. او گفت آمریکا تلاش می‌کند با تبلیغات فراوان خود را از تیررس حرکت‌های مردمی منطقه دور کند و این حرکت‌های مردمی در درجه نخست علیه سلطه استکبار در منطقه‌است.

منابع

‎«‏رهبر معظم انقلاب: نگذارید استکبار این حرکت عظیم ملتها را مصادره کند». ‏ایرنا، ‏۲۱ فوریه ۲۰۱۱