سخنرانی سید علی خامنه‌ای در جمع بسیجیان

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
یکشنبه ۶ آذر ۱۳۹۰، ۲۷ نوامبر ۲۰۱۱، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

صبح امروز در هفتهٔ بسیج مستضعفان (بسیج) در ایران، مراسم تجمع و نمایش‌های بسیجیان با حضور سید علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران برگذار شد.

در این مراسم بسیجیان قالب راه‌پیمایی‌هایی نمادین از جنبش ۹۹درصدی و خیزش‌های منطقه پشتیبانی کردند. گروه‌هایی نیز رژه رفتند و حرکت‌های نمایشی دیگری نیز برگذار شد.

سپس محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران و محمدرضا نقدی فرمانده سازمان بسیج مستضعفین دربارهٔ بیسج سخن‌رانی کردند.

سید علی خامنه‌ای رهبری ایران در این مراسم گفت:

« بسیج افتخار دارد که پیرو مکتب عاشوراست. »

سپس به بیان نکته‌هایی دربارهٔ نهضت عاشورا پرداخت و از بسیج تعریف کرد و گفت:

« بسیج سیاسی است، اما سیاست‌زده نیست، سیاسی‌کار نیست، جناحی نیست. »

وی با توضیح دربارهٔ بسیج افزود: {{امروز جوانان نیویورک و کالیفرنیا هم شعارهای مردم مصر و تونس را تکرار می‌کنند، از آن‌ها الهام می‌گیرند؛ انکار هم نمی‌کنند. جوانان مصر و تونس هم از حزب‌الله و حماس و جهاد اسلامی الهام گرفته‌اند و فراگرفته‌اند و پنهان نکرده‌اند. معلم اول در عصر جدید، بسیجیِ امام بزرگوار ما بود؛ که همه از بسیجیِ امام بزرگوار فراگرفتند و از جانبازان و سربازان و فداکاران این انقلاب یاد گرفتند که چگونه می‌توان اسطوره‌های قدرت مادی را شکست، چگونه می‌توان به نام خدا بت‌ها را شکست، چگونه می‌توان ایستاد، چگونه می‌توان مقاومت کرد.}}

Right pointing double angle quotation mark sh1.svg این حرکت‌های اسلامی در اطراف دنیای اسلام هم بلاشک حرکت‌های ماندگاری است، حرکت‌های پیش‌رونده‌ای است. ملت‌ها یکی پس از دیگری بیدار می‌شوند. دست‌نشاندگان استکبار، یکی پس از دیگری از عرصه و صحنه خارج خواهند شد و ان‌شاءالله روزبه روز شوکت اسلام و اقتدار اسلام بیشتر خواهد شد. Left pointing double angle quotation mark sh1.svg

—سید علی خامنه‌ای

وی گفت که جوشش‌های اسلامی در منطقهٔ اسلامی و غربی چیزی است که برخی منتظرش بودند و دشمنان ازش می‌لرزیدند و شد. این‌های پیش رفته نخواهد ایستاد. امروز ملت‌های مسلمان بیدار و آگاه شده‌اند و دشمنان نمی‌توانند سرکوبشان کنند.

وی افزود که تهدیدها و تحریم‌ها شگفت نیست چرا که ایستادگی ایران هیمنهٔ ناواقعی «استکبار» را شکسته‌است در منطقه. البته این که بگویند ایران این کارها را کرده‌است غلط است.

منابع