سایت شخصی هاشمی رفسنجانی فیلتر شد

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
جمعه ۹ دی ۱۳۹۰، ۳۰ دسامبر ۲۰۱۱، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

سایت شخصی اکبر هاشمی رفسنجانی فیلتر شد. به گزارش خبرگزاری بی‌بی‌سی محمد هاشمی، برادر اکبر هاشمی رفسنجانی خبر مسدود شدن سایت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران را تایید کرد.[۱] العربیة نیز به نقل از محمد هاشمی گفت

« در حدود ساعت ۱۹:۲۰ شب گذشته (پنج‌شنبه شب)، از شرکتی که خدمات مربوط به سایت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را ارائه می‌کند، تماس گرفتند و اعلام کردند که به آن‌ها دستور داده شده‌است تا سرویس‌دهی به این سایت را قطع کنند و حدودا ۱۵ دقیقه بعد از آن تماس، این سایت از دسترس خارج شد.[۲] »

با اینحال العربیة افزود که دلیل مسدود شدن سایت هاشمی، حذف نکردن آخرین خطبه نماز جمعه تهران است.[۲] [۳]که توسط هاشمی ایراد شده بود.

هاشمی رفسنجانی در آخرین خطبه‌ای که در نماز جمعه ایراد کرد به مسائل مربوط به انتخابات ۸۸ پرداخت او در قسمتی از خطبه‌ها گفت:

« جمهوری اسلامی لفظ تشریفاتی نیست. هم جمهوری است و هم اسلامی. باید این دو با هم باشند. اگر هر یک از این دو آسیب ببیند، دیگر انقلاب و جمهوری اسلامی نخواهیم داشت.[۴] »

وی ضمن انتقاد از عملکرد صدا و سیما گفت: «بخش بزرگی از مردم در نتیجه انتخابات تردید دارند و ما باید این تردیدها را از بین ببریم.»[۵]

سحام نیوز[۶]، مشرق نیوز[۷]و تابناک[۸] نیز در اخباری جداگانه به بررسی موضوع مسدود شدن سایت هاشمی پرداختند.


منابع